שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2480
מאמרים: 7532
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת ילדים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת ילדים
 

הרטבת לילה אצל ילדים


מילים שוות

מילים שוות זהב,

https://www.facebook.com/goldenWordsIL/

 
 
תופעה זו נפוצה בקרב 15% מילדי בית הספר העממי (היסודי). במסגרתה, חלה הרטבה של הילדים בלילה, כאשר ההבדל בין הלוקים בתופעה לבין מי שלא הוא שהאחרונים שמים לב להתנגדות שלפוחית השתן, מתעוררים וניגשים לשירותים. הראשונים לא שמים לב לכך ונרדמים עם הרטבת לילה לא נשלטת. בעיה זו עשויה להשפיע גם על עמוד השדרה אם היא לא מטופלת באופן מידי. לכן, אם הילד שלכם סובל משלפוחית שתן מרטיבה, גשו באופן מידי לפסיכולוג קליני.
 
הסיבות להרטבת לילה עשויות להיות בשלות והתפתחות, או כתוצאה מעיכוב על ידי הורמון. בטיפול הרטבת לילה אצל ילדים יש לבחון הפרעות בדרכי השתן תחילה, ולעבור לסדרת הטיפולים הסטנדרטית לאחר מכן.
 
עצות להתמודדות עם הרטבת לילה של ילד מעל גיל 5
 
ההרטבה גורמת לכך שילד הסובל מבעיה זו, נמנע מלישון מחוץ לבית ולכן  זו אחת הסיבות הטובות שגורמות לילדים הסובלים מתופעה זו, לטפל בה. כאמור הסיבות הן אינן ברורות וחד משמעיות, יש שסבורים כחי הרטבת לילה אצל ילדים יכולה להיות מגורם תורשתי ועל פי מחקר שנעשה, הוכח כי למעלה מ-40% מהילדים שאחד הוריהם סבל אף הוא בילדותו מהרטבת לילה צפויים גם הם לסבול מבעיה זו. כדאי לשים לב לפני שהילד הולך לישון שייכנס לשירותים לפני השינה, מה שאולי יפחית את הרטבת הלילה וכן למנוע ממנו לשתות בסמוך ללכתו לישון.
 
אם הבעיה של הרטבת לילה נמשכת לפרק זמן ארוך , מומלץ לפנות לייעוץ  מקצועי ואם יש צורך יש לטפל בתופעה. הדרכים לטיפול בבעיית הרטבת לילה אצל ילדים הן באמצעות גישה התנהגותית וגישה רגשית. גם טיפול נוסך יעיל הוא טיפול התנייתי אשר גורם לילד להתעורר מצלצול של זמזם או פעמון כאשר הילד רק מתחיל להרטיב מתוך שינה. שיעור ההצלחה בטיפול זה הוא גבוה. יש להיות סבלניים כלפי הילד, לא לכעוס עליו, כי אם לתמוך בו ככל שניתן. תגובות של כעס, רק יגרמו לו לאבד יותר את הביטחון העצמי שלו, מה שלבטח לא רצוי במקרים אלה.
 
טיפול מומחים להרטבת לילה מטעם פסיכולוג קליני
 
על מנת להצליח בטיפול הרטבת לילה, יש לפנות למרפאה מוכרת ובעלת ניסיון של שנים כמו המרפאה של ד"ר ברוך קושניר  אשר ידוע כמומחה בתחום הרטבות לילה ושליטה בסוגרים. לד"ר קושניר ניסיון של מעל ל-25 והוא השתתף במחרים רבים פיתח שיטות יעילות עם תוצאות מוכחות. במרפאה קיימים כל האמצעים הטכנולוגיים המתקדמים בעולם, המגוון רחב והתאמת הטיפול, הינה אינדיבידואלית לכל ילד.
 
 
  
 
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה