שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2480
מאמרים: 7532
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת ילדים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת ילדים
 

טיפול ריגשי לילדים


maia bit
 
 

ילדים מגיבים לעולם אחרת ממבוגרים, ולכן לעיתים קרובות קשה לנו, המבוגרים, לקלוט איתותים של מצוקה מצד הילדים. ילדים רבים מאד מפתחים קשיים רגשיים מסוגים שונים, לרוב קלים, בגלל קשיים אחרים, חוויות מסוימות ולעיתים אף תכונות אופי הנוטות לקושי רגשי. ילדים שחוו טראומה, או אפילו קושי סטנדרטי אך רציני (כמו מחלות חוזרות, לקות למידה וכדומה), נמצאים בסיכון גבוה עוד יותר לפתח קשיים רגשיים משמעותיים.

 

במה מתבטאים קשיים רגשיים?

ילדים הסובלים מקושי רגשי כלשהו, עשויים להראות נסיגה בהתפתחות – ילד גמול שחזר להרטיב, הפגנת רצון להיות תינוק וכדומה. הם עשויים להיות רגישים במיוחד, באופן שכל דבר קטן מביא אותם לידי בכי, כועסים באופן תכופף ואפילו אלימים, ובמקרים אחרים הם עשויים להיות דווקא שמחים באופן קיצוני – הכל תמיד כביכול בסדר, אף פעם לא קשה להם. ילדים בעלי קושי רגשי נוטים להסתגר בעצמם, שותקים ואינם משתפים את הוריהם ברגשותיהם. במקרים מסוימים הם אף עלולים לסבול מכאב פיזי כלשהו, שלא נמצא לו הסבר רפואי.

טיפול רגשי לילדים

טיפול רגשי לילדים הוא למעשה התחליף לפסיכולוג של המבוגרים. כאשר מבוגר מרגיש שיש עליו לחץ נפשי כבד, שיש לו קושי בהתמודדות עם נושא מסוים וכדומה, הוא פונה לפסיכולוג, אשר משוחח איתו ומאפשר לו לפרוק את רגשותיו בצורה נכונה ובריאה. כאשר ילד נתון במצוקה רגשית, הוא אינו יודע איך לעזור לעצמו. טיפול רגשי לילדים נועד לגרום לילדים להשתחרר, לשוחח על הקשיים שלהם ועל הרגשות שלהם, לפרוק אותם ולהשתחרר מהם, ובעיקר ללמוד איך להתמודד עם הקשיים הללו במהלך היומיום. טיפול רגשי לילדים נעשה בדרך כלל באמצעות משחקים שונים או באמצעות ביבליותרפיה, אשר נועדו לאפשר לילד להשליך את רגשותיו על דמויות בסיפור או במשחק. ישנם גם טיפולים רגשיים אלטרנטיביים, אשר פועלים על תת המודע של הילד ומשחררים משקעים שונים. טיפולים אלה הם למשל מח 1, שיטת אייפק, שיטת שלושת המימדים וכדומה


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה