שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2475
מאמרים: 7518
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת ילדים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת ילדים
 

כל מה שאתם צריכים לדעת על גמילה מחיתולים


מילים שוות

מילים שוות זהב,

https://www.facebook.com/goldenWordsIL/

 
 
הדרך הטובה ביותר לגמול תינוק שלומד לדבר ונעשה לילד - מחיתול, היא פשוט להסביר לו את תהליך החלפת החיתול וההבדל בין חיתול מלוכלך לנקי. בדרך זו עושה התינוק את ההקשר בין פעולת עשיית הצרכים שלו ללכלוך החיתול. מתי מתחילים? התשובה לכך אינה 100% ראלית, ושונה בקרב כל משפחה ומשפחה. לרוב מקובל שבגיל 3-4 הילד גמול, אך כיום בשונה מהעבר הגמילה מלווה בתיאוריות פסיכולוגיות, אווירה חופשית בנושא חיזוק הילד (מחקרים מצאו כי חיזוקים חיוביים והקניית הרגלים עצמאיים מחישים את הגמילה), מה שהופך את תסריטי הגמילה לשונים מן העבר.
 
גמילה מחיתולים עשויה, ברבים מן המקרים, להיות הרצון החופשי של הילד מבלי שתתערבו. יש לשים לב לסימנים לכך: הילד עשוי לבקש מהוריו שייכנסו עמו לתא שירותים, או אפילו לבקש להתבונן בהם כשהם עושים את צרכיהם. ילד שמעוניין להיגמל יבקש לעבור לסיר וללבוש תחתונים במקום טיטול. אלו סימנים לגמילה רצונית של הילד, שקורים ברבים מאד מהמקרים.  
 
הילד לא מגלה סימני גמילה? אל תלחיצו אותו בנושא
 
מומלץ מאד לגלות סבלנות כלפי ילד המבקש להיגמל מהטיטול. אי סימני הגמילה לא מכוונים לכך שהילד לא רוצה. לרוב הוא רוצה ופשוט לא יכול. הליך גמילה מחיתולים מצריך מתן תשומת לב מרובה מכם כהורים שכן זהו הליך חיוני להתפתחותו של הילד. הפידבקים החיוביים יחישו את התהליך. הילד מבקש להוריד את החיתול אבל יוצאים לו צרכים במכנס, או שהוא פספס בשירותים עצמם? אל תמהרו להחזיר לו את החיתול. יכולת השליטה בסוגרים נבנית בביטחון עצמי ובחיזוקים בסופו של דבר, וברוב המקרים הילד כלל לא יגיע למצבים אלו אלא יבקש להיגמל בעצמו.
 
רוב הילדים בשלים לגמילה מחיתולים במהלך גיל שנה וחצי או שנתיים, וצפויים להיגמל כליל בגיל 3 או 4 במקסימום. יחד עם זאת, הדבר תלוי בהתפתחות שרירי פי הטבעת, שהם תולדה של התפתחות השליטה בשלפוחית השתן. לכן, במקרים רבים גמילה מחיתולים גוררת עמה גם הפסקת הרטבת לילה.
 
הילד בגיל 4 ולא נגמל עדיין: כך תתנהלו
 
מקרה זה הילד מצוי בבעיה קלינית. יש לפנות למרפאה מוכרת כמו זו של ד"ר ברוך קושניר אשר מומחה לבעיות שליטה בסוגרים והרטבות לילה בקרב ילדים שעברו את גיל הגמילה. לרופא זה תארים בפסיגולוגיה הקלינית והרפואית מהאוניברסיטה העברית ומלימודים באנגליה.
 
מרפאתו של ד"ר קושניר מספקת פתרונות גמילה הולמים מחיתולים. המרפאה מטפלת גם בבעיות כמו חרדות אסלה, עצירות, הרטבת לילה, ועוד.
  
 
 
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה