שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת ילדים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת ילדים
 

מדוע מדרסים הם חיוניים לילדים


פיני
 
 

בעיות כף רגל אצל ילדים

ההערכה היא שמהרגע שהילד עושה את צעדיו הראשונים, הוא או היא ילכו במשך חייהם מרחק שווה ערך לארבע פעמים מסביב לעולם.
טיפול בכף הרגל חשוב בכל הגילאים, על אחת כמה וכמה בשנים הראשונות של התפתחות ילדך. טיפול נכון בכף הרגל ישמור על כפות הרגליים של ילדכם בריאות ויעזור למנוע בעיות בכף הרגל. קיימות מספר בעיות ברגל ובכף הרגל אצל ילדים:

1) כפות רגליים הפונות פנימה (PIGEON TOES)

ניתן לזהות כפות רגלים הפונות פנימה ע"י כיוון ההצבעה של בוהן הילד. הבוהן מצביעה כלפי פנים בזמן הליכה (ואפילו בזמן מנוחה). בנים ובנות סובלים באופן דומה מכפות רגליים הפונות פנימה. דבר זה אינו מפריע לתפקוד רגיל של הרגל. רוב כפות הרגליים של הילדים מתחזקות באופן טבעי בלי התערבות רפואית.

2) רגליים עיקלות (עקומות כקשת) (Bowlegs)

רגל עיקלת היא כיפוף מוגבר של הרגל מהברך כלפי חוץ ולמטה אשר יכולה להיגרם מתורשה. תופעה זו נראית בדרך כלל בתינוקות מתחת לגיל שנתיים. אם המצב נמשך אחרי גיל זה יכולות בדרך כלל להיגרם בעיות של כף הרגל. במקרה כזה אנחנו מציעים להתאים מדרסים מותאמים אישית על מנת לשמור על כף הרגל במנח הנכון.

3) רגלי-איקס (KNOCK-KNEES)

רגלי-איקס הוא מצב שבו הרגליים מתכופפות באזור הברכיים עד כדי כך שהקרסוליים מופרדות. רוב הילדים מראים את הנטייה הזאת בין הגילאים 3 - 6. בדרך כלל אחת הסיבות לבעיה הזאת היא רגליים שטוחות (FLATFEET). הטיפול הטוב ביותר במקרה זה הוא להשתמש במדרסים מותאמים אישית אשר שומרים על כף הרגל במנח הנכון.

4) רגליים שטוחות (FLATFEET)

רוב התינוקות נולדים עם רגליים שטוחות ומפתחים קשתות ככל שהם גדלים. רגליים שטוחות יעבירו את משקל הילד מאמצע כף הרגל לצד. מצב זה גורם לבעיות בהליכה וכאב. יש צורך בטיפול באמצעות שימוש במדרסים על מנת לתמוך בקשת ולשמור שלא יהיו בעיות בעתיד.  

5) הליכה על בהונות (TOE WALKING)

הליכה על בהונות היא תופעה הנפוצה בקרב פעוטות ככל שהם לומדים ללכת. נטייה זו אמורה להיעלם עד גיל שנתיים. למרות זאת, היא עלולה להימשך בחלק מהילדים. ילדים שהולכים על הבהונות שלהם באופן כמעט תמידי אחרי גיל שנתיים צריכים ללכת להערכה רפואית של מומחה.

 

מתוך הניסיון הקליני שלנו השגחה וטיפול נכונים בכפות הרגליים, המתחילים כבר בילדות ובינקות, ימנעו חלק מהבעיות המכאניות והאורטופדיות שנראות אצל המבוגרים. הרבה ילדים הולכים עם כפות רגליים הפונות פנימה (PIGEON TOED) עם רגליים שטוחות (FLAT FOOTED) או רגליים עיקלות (BOWLEGGED ) ועל אף שאין להם כאבים, הם מזיקים לכפות הרגליים שלהם. למשל:

· רוב התינוקות מתחילים את חייהם כאשר הבהונות שלהם מצביעות מעט החוצה. אולם, אם העובר נמצא כאשר רגליו לוחצות על הרחם בדרך הלא נכונה, הוא עלול להיוולד עם כפות רגליים שנוטות כלפי פנים. תופעה זו תהיה הסימן הראשון לבעיית רגליים עקומות.

· תינוקות רבים נראים עם רגליים שטוחות באופן טבעי, אבל ככל שהתינוק מתחיל לעמוד וללכת תופעה זו אמורה להיעלם.

· ילדים עם כפות רגליים שטוחות או קשתות נמוכות, עלולים להתקשות בשמירה על קשר עם ילדים אחרים בגלל המתח הנוסף לרגליים ולכפות הרגליים שלהם.

ככל שהילד שולט בהליכה שלו הקשת האמצעית מתחילה להופיע. לכל הפעוטות יש כפות רגליים שטוחות בגלל זווית נמוכה של הרכנה קלקנית (CALCANEAL INCLINATION). בגיל 5 או 6 זווית זו מתגברת וברוב המקרים, הקשת האורכית (LONGITUDINAL) האמצעית הופכת לברורה.

בערך בגיל 6 לילד שלך יהיו קשתות נורמאליות בשתי כפות הרגליים. לילדים שנראים עם כפות רגליים שטוחות יש קשת נורמאלית אך היא משתטחת כשהם עומדים.
התנועה הזאת נקראת פרונציה ועלולה לגרום לתסמינים כואבים ולגרום לילד להתעייף בקלות. במקרה הזה, מדרסים מיוחדים לילדים יכולים להיות שימושיים על מנת לשפר את תנוחת כף הרגל וגם על מנת להקל על הכאב.

כשהורה מביא ילד בין הגילאים 6 ו-10 עם כפות רגליים שטוחות, כף רגל שטוחה עדיין גמישה. אם הילד בן 10 או מבוגר יותר, הגמישות בכף הרגל השטוחה עלולה להיחשב קבועה ושימוש במדרסים לטווח הארוך יהיה הכרחי על מנת למנוע בעיות עתידיות בכפות הרגליים, גפיים תחתונים ועמוד השדרה. זה במיוחד נכון בילדים עם משקל עודף או ילדים שעוסקים באתלטיקה.

ניתן להשתמש במדרסים בנעלי ילדים סטנדרטיות

מדרסים הם יעילים בטיפול בילדים עם עיוותים בכף הרגל. רוב הרופאים הפודיאטרים ממליצים שילדים עם עיוותים כאלה בכף הרגל יתחילו להשתמש במדרסים מוקדם ככל האפשר אחרי שיתחילו ללכת, על מנת לייצב את כף הרגל. ניתן לשים את מדרסי הילדים שלנו בנעלי ילדים מכל הסוגים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה