שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת ילדים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת ילדים
 

מחלות מין. לא מילה גסה.


magzi

מגזי אוהבת לכתוב להנאתה  ולהדפיס ב מדפסת   ב מהירות מופרזת  .

בוגרת אתר הכרויות  אחד או שניים בחיים ואחת שעשתה דיאטה יותר מפעם אחת בחצי שנה. 

אוהבת לבלות ב שכרות מלווה בצחוק וחובבת משחקי חשיבה ו בניית אתרים ברגעים קשים ולכתוב מאמרים בחרוזים

 
 

בעידן שבו ילדים בני ארבע עשרה, לכל היותר, כבר מקיימים יחסי מין ואף הופכים להורים, כפי שקראנו לאחרונה לא מעט פעמים בעיתון, עולה השאלה מה אנחנו, הורים ומחנכים, יודעים בכלל על מחלות מין באשר הן.                                                                                                                הסתכלות פנימית כזו נדרשת על מנת שנוכל להימנע ממחלות כאלו ואחרות, ולמזער עד כמה שניתן את התפשטותן ההולכת וגוברת של מגפות שכבר גבו קרבנות מפאת חוסר מודעות בעולם כולו.

ראשית יש להסביר כי מחלות מין נרכשות למעשה על ידי קיום יחסי מין, ומכאן שמם.

רוב מחלות המין מועברות על ידי חיידק או נגיף במהלך מגע בין נוזלי הגוף לעור, בין פה לפה, עור לעור ובניגוד למחלת ה איידס , המועברת כמעט ברוב הפעמים באמצעות חשיפה לנוזלי הגוף, ולכן, יש להניח, איידס היא מחלת מין אשר ניתנת למניעה על ידי שימוש באמצעי מניעה הולם, דהיינו קונדום.

מחלות מין ניתנות לחלוקה על פי מידת סכנתן לגוף האדם, כלומר ישנן מחלות מין שכיחות מאוד, הנחשבות לפחות מזיקות, אף שכולן אינן נעימות, בשל רגישות איברי המין וכן, אי הנעימות הכרוכה בהגעה לרופא מטפל והבושה "לדבר על זה" בקול. החל מקונדילומה, כיני ערווה, הרפס וכלה ב זיבה, הפטיטיס בי, ומחלות מין הקשות ביותר, העשויות לגבות חיי אדם, כמו איידס.

פרט לצמצום ההידבקות במחלה על ידי שימוש באמצעי מניעה קיים גם כאן, בנושא מניעת מחלות מין, הכלל הסטטיסטי הידוע, כלל המספרים הגדולים. משמע: ככל שמספר השותפים לקיום יחסי מין גדול יותר, כך גדל בהתאמה הסיכוי להידבק במחלת מין כזו או אחרת. מובן כי ישנם גם מקרים חריגים בהם מספיק שותף אחד לא נכון למיטה בכדי להידבק במחלת מין, או אפילו הידבקות בנגיף האיידס לאחר ביקור שיגרתי אצל רופא השיניים, שלא נדע, אך כפי שציינתי, מדובר במקרים חריגים וספורים יחסית. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה