שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2476
מאמרים: 7518
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת ילדים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת ילדים
 

מידע על טיפול בהרטבת לילה בגישה פסיכולוגית קלינית


מילים שוות

מילים שוות זהב,

https://www.facebook.com/goldenWordsIL/

 
 
תופעה זו מפסיקה, באופן טבעי, בגיל שנה עד שנתיים וחצי, שכן לפני כן ההרטבה נעשית בחיתול במהלך הלילה. בפועל, ישנם גם ילדים אחרי גמילה מחיתול שעדיים מרטיבים בלילה. על פי האחוזים הם מהווים 15-20% מאוכלוסיית בני ה- 4-5. התופעה אינה תולדה של שינה עמוקה, שינוי אקלים, לחץ מנטלי ועומסי נפש, וכד', אלא פשוט על ליקוי במערכת הרפלקסים. הפתרון לבעיה היא שילוב של רפואה טהורה ופסיכולוגיית ילדים. לכן הכתובת שלכם עבורה היא הפסיכולוג הקליני.
 
רמת שכיחות התופעה
 
אי שליטה על השתן עשויה לקרות גם לילדים וגם למבוגרים, הגם שהם בריאים על פי תוצאות בדיקות מעבדה. אם אותם פרטים מגיעים ממשפחה עם בעיה זו, הסיכוי שלהם לסבפוג תורשה שכזו הוא 80%. ברוב המקרים אלו בנים שמרטיבים בלילה (70% מהמקרים). במיעוט המקרים ההרטבה מתרחשת בצעדים איטיים יותר גם ביום (30% מהלוקים בתופעה זו). הפתרון לבעיית הרטבת לילה ניתן על ידי איש מקצוע מומחה המהווה פסיכולוג קליני.
 
טיפול בזמזם המסייע להחזיר את השליטה בשלפוחית השתן
 
טיפול בהרטבת לילה ניתן ליישום בגיל 4 ויש לו אחוזי הצלחה ניכרים. הוא אורך 3-5 חודשים, והוא בהשתתפות קופות החולים. גם למבוגרים קיים טיפול אך שיטותיו תהיינה שונות ותתמקדנה יותר בהרגעת הפרט והפגת מצבי לחץ וסטרס. בחזרה לענייננו, טיפול בהרטבת לילה נעשה באמצעות התנייה של זמזם אלקטרוני אשר השימוש בו כתגובה לדליפה בשלפוחית השתן מאיץ את פיתוח השליטה בה.
 
טיפול תרופתי בהורמון
 
הטיפול מתבסס על תרופה שנטילתה תנגיש לילד מיד תוצאות של אי הרטבה, אך הפסקה בנטילה עשויה להחזיר את ההרטבות. ד"ר ברוך קושניר הוא אחד המטפלים המומחים עבור הרטבות לילה. הוא סיים לרכוש הכשרה בטיפול בבעיית שליטה בסוגרים בשנת 1982 והוא מטפל משנה זו בנושאים כמו הרטבות לילה, עצירות וגמילה מחיתולים. 
 
 
 
 
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה