שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת ילדים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת ילדים
 

מניעת הרטבת לילה


יובל

yuvalzz02

 
 

לעומת פעוטות מתחת לגיל 4, הילדים אשר עברו את הגיל המכריע אמורים לדעת לשלוט בהטלת השתן שלהם גם בזמן השינה. שחרור לא רצוני של שתן בזמן שינה מעל גיל 4 מאובחן לרוב כהרטבת לילה אשר לה השלכות לא נעימות על חיי היום יום של ההורים וגם של הילד אשר מרגיש תחושות אכזבה קשות בכל פעם כשהוא קם עם מצעים רטובים. הרטבת לילה חייבת להיות מאובחנת ומטופלת בצורה מקצועית ויפה שעה אחת קודם.

ממה נגרמת הרטבת לילה אצל ילדים?
למרפא הפלא, הרטבת לילה אצל ילדים אינה נגרמת ברוב המקרים עקב בעיה רפואית פתולוגית אלא מתעוררת כתוצאה מלימוד עצמי שגוי של יכולת ההתאפקות. במהלך הלילה, הילד מרגיש (מתוך שינה) כי שלפוחית השתן שלו מלאה ובמקום להתאפק או להתעורר הוא מבצע הרפייה ומטיל את מימיו תוך כדי שינה. ניתן למצוא ילדים אשר סובלים מהרטבת לילה עקב בעיות פסיכולוגיות כמו במקרה של קשיי הסתגלות, מעברי דירה תכופים, בעיות עם ההורים ועוד.

כיצד מונעים את הרטבת הלילה?
ניתן למנוע הרטבת לילה אצל ילדים ע"י מספר שיטות אשר נקבעות לאחר אבחון הסיבה אשר מביאה לתופעה.
-    טיפול תרופתי : ניתן במידה ואובחנה בעיה רפואית אשר גורמת למצב של הרטבת לילה כגון דלקת בדרכי השתן, הפרשה נמוכה של ההורמון ADH בלילה ועוד.
-    זמזמים ופעמוניות : זמזם הינו מכשיר אשר בא במגע עם גוף הילד וממוקם באזור איבר מינו. ברגע שהזמזם מרגיש שהילד שיחרר כמות קטנה של שתן, שהיא למעשה הרטבת לילה, הוא מתריע על כך באמצעות זמזום בתקווה שהילד יתעורר, יפעיל את השרירים המעורבים בהתאפקות ויפנה את עצמו לשירותים. פעמוניות פועלות באופן דומה רק שהינן נחשבות בטוחות יותר מאחר ואינן צמודות לגוף הילד אלא ממוקמות צמוד לסדין ורגישות ביותר להופעת רטיבות בהם.
-    טיפול פסיכולוגי : לעיתים בריחת שתן אצל ילדים יכולה להתרחש עקב בעיות פסיכולוגיות ונפשיות אשר מצריכות לעיתים אף טיפול פסיכולוגי משפחתי.
-    רפואה אלטרנטיבית : אשר מציעה מגוון טיפולים לטיפול בהרטבת לילה כגון דיקור סיני, רפלקסולוגיה ועוד.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה