שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2412
מאמרים: 7398
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת ילדים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת ילדים
 

על גמילה מחיתולים והקניית הרגלי היגיינה מתאימים לילד


מילים שוות

מילים שוות זהב,

https://www.facebook.com/goldenWordsIL/

 
 
אחד הנושאים החשובים להורי פעוטות הוא גמילה מחיתולים. מחקרים סוציולוגיים מצאו קשר בין ביטחון עצמי ותחושת עצמאות שההורים נותנים לילדים לבין ההצלחה שלהם להיגמל מחיתולים. גמילה מחיתולים מושרשת בכל תרבויות העולם, והדרך לעשות זאת שונה ברמה המהותית בין אחת לרעותה. המשותף הוא הקניית הרגלי היגיינה, ניקיון ושליטה בסוגרים לכל תינוק שנהפך לילד קטן ובוגר. התחילו את התהליך מעשיית צרכים בסיר והתקדמו לאסלת תינוקות ייעודית ומשם לאסלת מבוגרים. 
 
ההורים חייבים לנקוט בסבלנות ולא להיות קצרי-רואי מול הילד הקטן. חוסר סבלנות ומוטיב ה- "פתיל הקצר" עשויים להוביל בדיוק לתוצאות ההפוכות ולהקשות מאד על הילד בגמילה. לכן, כשהוא בן 2-3 שנים ןמרטיב בלילה, חשוב להבין את מהות התופעה ולא מיד להוציא את הכעס על הילד. התנהלות מול הילדים  בגישה סבלנית ומחזקת תגדיל את הסיכוי שתתרחש גמילה מחיתולים בקרבם בגיל המתאים וללא כשלים מיוחדים.
 
גמילה מחיתולים חייבת להתרחש באטמוספירה פוזיטיבית ומתן ביקורת חיובית
 
הפידבקים שאנו נותנים לילדינו הקטנים, בוים את הביטחון העצמי שלהם, מה שחשוב מאוד להתפתחותם התקינה.אם כל תהליך טיפול בהרטבת לילה, יתבצע באווירה חיובית, כאשר אתם מקפידים על מתן פידבקים על הצלחותיו של הילד לבצע את צרכיו בסיר או באסלה התהליך, יהיה הרבה יותר קל גם לו וגם לכם. יש להימנע ממתן עונשים וביטויים של אכזבה או הפגנת כעס כלפי הפעוט. תהליך זה עליכם לזכור תמיד, מהווה תרומה חשובה לחיזוק דימויו העצמי של הפעוט וביטחונו העצמי שהוא נבנה בגילאים אלה, כך מציין ד"ר קושניר אשר מתמחה שנים בטיפול בעיות שליטה וסוגרים בקרב ילדים. ד"ר קושניר הוא פסיכולוג קליני המתמקד בתחום זה מזה 25 שנה.
 
ד"ר קושניר הוא אחראי על ההנחיה המקצועית באתר, כאשר האתר עצמו, מצטיין בעושר רב של חומר מקצועי, אשר עוסק בסוגיות שונות של תהליך הגמילה. תוכלו להיכנס לאתר וקבל פרטים שעשויים מאוד לעניין אתכם כמו: כיצד מתבצע תהליך הגמילה?, כיצד בוחרים את סוג הגמילה המתאים?, מהם סימני המוכנות לגמילה? כיצד מומלץ להגיב על "פספוסים" באתר מוצגת כמות גדולה של שאלות שכיחות כגון:  כיצד מומלץ לנהוג, כאשר הילד אינו משתף פעולה בתהליך של הרטבת לילה אצל ילדים כיצד ניתן לגמול את הילד בלילה? מה עדיף לרכוש לתהליך הגמילה ישבנון או סיר?. הצוות המקצועי שלנו באתר יספק עבורכם את התשובות לשאלות המטרידות אתכם.
 
גללו לאתר של דוקטור קושניר בנושא: www.taftuf.co.il
 
 
    
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה