שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2473
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת ילדים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת ילדים
 

שימור דם טבורי – שאלות ותשובות


אליחי רובין

:)

 
 

שימור דם טבורי היא פעולה הטומנת בחובה יתרונות רבים הודות לתאי הגזע האיכותיים המרוכזים בדם הטבורי. הרפואה של היום והמחקרים המצביעים על מגמות הריפוי בעתיד עושים שימושים רבים בדם הטבורי לצורך ריפוי של מחלות ופיתוח אפשרויות טיפול יעילות למצבים בריאותיים שאין להם מענה היום. הכתבה הבאה תציג מספר שאלות ותשובות בנושא שימור דם טבורי עבור הורים המתלבטים באשר לביצוע הפעולה.

מהו דם טבורי?

דם טבורי הוא דם המרוכז באברי השלייה והטבור המתפתחים במהלך הריון. השלייה והטבור הם האיברים אשר באמצעותם מועברים לעובר הנמצא ברחם חמצן ומזון להם הוא זקוק על מנת לשרוד. הדם הטבורי הוא הדם אשר נמצא בשלייה לאחר הניתוק של התינוק מחבל הטבור והוא כמות גדולה ואיכותית של תאי גזע המשמשים התאים הבסיסיים הבונים תאים שונים בגוף כמו תאי דם, תאי עצב וכדומה.

למה לבצע שימור דם טבורי?

עולם הרפואה של היום מסוגל לפתח את תאי הגזע הנמצאים בדם הטבורי באופן שיוכל לסייע להם לרפא מחלות שונות. נכון להיום תאי גזע משמשים לטיפול במחלות כמו מחלות הסרטן, מחלות תורשתיות ומחלות חיסוניות. שימור דם טבורי מעניק את האפשרות להשתמש בתאי הגזע ששומרו בכל זמן נתון ובעת הצורך על מנת לפתח תאים חדשים היכולים לסייע בריפוי עצם וסחוס, כלי דם ותאים נוספים בגוף. בנוסף, עולם הרפואה מבצע מחקרים רבים ופורצי דרך של שימושי תאי הגזע בריפוי מחלות שאין להן מענה היום כמו מחלת האלצהיימר, מחלות שרירים, מחלת הפרקינסון ועוד.

כיצד ניתן לבצע שימור דם טבורי?

שימור דם טבורי מבוצע בתהליך פשוט שאינו מסוכן או מהווה אי נעימות כלשהי. בתחילה נאסף הדם הטבורי בתהליך הלידה שבה לאחר הולדת התינוק וניתוקו מחבל הטבור ולפני הולדת השלייה, נאסף הדם לתוך שקית איסוף מיוחדת. בשלב הבא, מובא הדם אל מתקני השימור ובתהליך של הקפאה הכולל גם שימוש בחומר משמר נשמרת דגימת הדם במתקן מיוחד ומאובטח אשר עמיד בפני הפסקות חשמל ובעל מנגנון אבטחה והתרעה מפני בעיות שונות.

היכן ניתן לבצע שימור דם טבורי?

שימור דם טבורי ניתן לביצוע בארץ באמצעות בנקי דם ציבוריים ובנקי דם פרטיים. בבנקים הציבוריים התהליך מבוצע באמצעות תרומה של ההורים את דגימת הדם לבנק הציבורי ובבנקים הפרטיים, מבוצע שימור דם טבורי ספציפית בשם המשפחה אשר מבצעת את התהליך בעלות כספית. נכון להיום, בארץ מוצעים ארבעה בנקים פרטיים המספקים שירותי שימור דם טבורי.  
 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה