שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2541
מאמרים: 7584
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת נשים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת נשים
 

בדיקת היסטרוסקופיה אבחנתית


shay shab

shay shab

 
 

היסטרוסקופיה אבחנתיתהינה בדיקה פשוטה יחסית, ועם המכשור החדשני והמתקדם היא מאפשרת לבצע בדיקות שונות בקלות רבה ואפילו ללא צורך בהרדמה. הרופא מחדיר את המכשיר אל תוך חלל הרחם דרך הנרתיק, מזליף דרך הצינורית חומר אשר גורם לניפוח של הרחם כדי שהוא יוכל לראות טוב יותר את כל דפנות הרחם וכך הוא יכול לבצע בדיקה מקיפה של כל האזור.

מתי אישה מופנית לצורך היסטרוסקופיה אבחנתית?

הפניה לבדיקת היסטרוסקופיה אבחנתית מקבלת אישה עם חשדות לבעיות או מומים שונים, או לאיתור גורמים המובילים לתופעות שונות. לדוגמא:

אישה עם דימום רחמי מוגבר או לא רגיל אישה אשר סובלת מאי פריון אישה אשר סובלת מהפלות חוזרות חשדות להידבקויות תוך רחמיות חשדות לקיום מומים שונים ברחם כמו מחיצה וכדומה. חשש לעיבוי של רירית הרחם כאשר יש חשד לקיום פוליפים או שרירנים ברחם אם יש צורך בהוצאה של התקן תוך רחמי או גוף זר אחר בתוך הרחם. בנוסף, גם שאריות של חומרים ביולוגיים לאחר היריון.

האם בכל מצב ניתן לבצע היסטרוסקופיה אבחנתית?

היסטרוסקופיה אבחנתית הינה בדיקה פשוטה המתאימה לנשים רבות אך ישנם שלושה מצבים בהם לא ניתן לבצע את הבדיקה: כאשר יש דימום רחמי או דימום מצוואר הרחם באופן פעיל (חייבים לחכות שיסתיים), כאשר יש מצב רפואי כללי בעייתי אשר מונע את אפשרות ביצוע הבדיקה או אם האישה בהיריון.

מה כדאי לדעת לפני הבדיקה?

כאמור, היסטרוסקופיה אבחנתית הינה בדיקה פשוטה ולא כואבת ולכן ברוב המקרים היא מבוצעת ללא הרדמה. ישנן נשים אשר סובלות מרגישות גבוהה מאוד באזור הזה או עם בעיות רפואיות אשר יכולות לגרום לכאב ולכן במקרים כאלו הרופאים יכולים להחליט על ביצוע הבדיקה תחת הרדמה כללית. אם אכן הבדיקה מבוצעת תחת הרדמה כללית, יש לבצע הכנה מקדימה בשל ההרדמה, כמו הצורך להימצא בצום לפני הבדיקה.

אם האישה מבצעת את הבדיקה ללא הרדמה היא יכולה להיות גם שותפה בתהליך, לצפות על המסך בצילומים ולקבל חוות דעת רפואית כבר במקום בזמן ביצוע הבדיקה ותוך כדי שהרופא מבצע אותה, אלא אם כן הוא זקוק להתייעצות או קבלת חוות דעת נוספת במקרים שהם מורכבים יותר מהרגיל.

הזמן הטוב ביותר לבצע את הבדיקה הינו בין היום בו מסתיים המחזור החודשי ולפני הביוץ עצמו, בכדי למנוע מצב בו מבצעים את הבדיקה מבלי לדעת שהאישה בזמן היריון פעיל.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה