שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת נשים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת נשים
 

גניקולוגים - בחירה חכמה


טלי גל
 
 

כל אחד מאיתנו מודעת לעובדה כי כל אישה חייבת לעבור בדיקה גניקולוגית מדי תקופה וזאת על מנת להבטיח כי הכל אצלה תקין. בדיקה זו פולשנית ולכן חשוב מאוד לבחור גניקולוגים מקצועיים ובעלי מוניטין אשר יגרמו לאישה להרגיש בנוח בעת הבדיקה ואחריה. כאשר מדובר בתקופת ההריון, חשוב על אחד כמה וכמה לפנות אל גניקולוג אשר מומחה בתחום זה.

גניקולוגים וגיל האישה

מדי שנה יוצאת כתבה או מפורסם מחקר על גיל הנשים הנכנסות להריון במדינת ישראל. בשנים האחרונות הנתונים מצביעים על כך שרוב הנשים אשר מתגוררות בתל אביב ובערים גדולות ומרכזיות נוספות בארץ מעדיפות ללמוד, לבנות קריירה ודוחות את השלב של הקמת משפחה לגילאי העשרים והשלושים.

חשוב לזכור כי הריון הוא אינו תהליך פשוט והוא דורש מאמץ מכל מערכות הגוף ולכן חשוב מאוד ללכת אל גניקולוג בעל ניסיון בטיפול בנשים בגיל שלכן וכן אם אתן צריכות לעבור טיפולי פוריות על מנת להיכנס להריון, חשוב מאוד לוודא כי הרופא אשר מטפל בכם הוא מומחה בתחום זה.

רוב הגניקולוגים מציעים לכל זוג לנסות ולהיכנס להריון בצורה הטבעית במשך שנה (בהתחשב בעודה כי הם פוריים), אם לאחר שנה של ניסיונות הזוג עדיין לא נכנס להריון קרוב לוודאי שיוצע לאישה לעבור טיפולי פוריות. חשוב לדעת כי נשים בנות 35 ומעלה אינן צריכות להמתין שנה ורוב הגניקולוגים מציעים להן להתחיל בטיפולי פוריות מיידית.

 

בחירת גניקולוג למעקב הריון

תקופת ההריון היא תקופה רגישה מאוד אצל האישה. הגוף עובר שינויים פיזיים רבים והאישה עוברת תהליכים נפשיים רבים המערבים תהיות, חרדות בקשר לתהליכי ההריון ועוד.

לכן, חשוב מאוד לבצע בחירה מוקפדת של גניקולוג איתו תחושי בנוח. כל אישה שנכנסת להריון חייבת להתחיל מעקב הריון. כיום, ניתן לבצע זאת באמצעות קופת חולים, טיפת חלב או בצורה פרטית.היתרון של בחירת רופא פרטי בא לידי ביטוי בכך שהוא זמין בכל שעה וניתן לקבוע אצלו תור תוך פרק זמן קצר. המעקב צריך לכלול מינימום 5 פגישות , אך רוב הנשים מגיעות ליותר פגישות וזאת בהתאם לתחושה ולצרכים שלהן.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה