שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2542
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת נשים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת נשים
 

חרדות בהריון


דליה דוידי
 
 

תקופת ההיריון נחשבת לתקופת זמן מבלבלת למדי עבור כל אישה - מצד אחד, ברור שאת שמחה על העובר הקטן המתפתח ברחמך ועל הרחבתה של המשפחה, מצד שני, ההורמונים, החששות, הלחצים והפחדים מפני העתיד עלולים אף הם לבקר אותך באופן תדיר למדי. כמעט כל אישה הרה סובלת ממצבי רוח משתנים במהלך הריונותיה. למשל,ישנן נשים אשר מוטרדות מהשינויים הגופניים המתחוללים בגופן ומקשים על שגרת חייהן (כבחילות או קשיים בשינה), ואילו אחרות עשויות לחוש סטרס בשל בדיקות שונות הנלוות להריון, אם לפניו ואם במהלכו, ואף בשל הצורך בפיקוח רפואי הדוק יותר מהרגיל. נוסף לכך, קיימות לא מעט סיבות חברתיות או סביבתיות, (כמצב הכלכלי או הביטחוני), המשפיעות על משים הרות ביתר שאת, ועלולות לעורר חרדות בהריון, בשל תחושת האחריות לשלומו של תינוקן העתיד להיוולד.

 

האם חרדות בהריון צריכות לעורר חשש?

לא אחת, יחשוף ההיריון ויציף מעל לפני השטח קונפליקטים או דילמות לא פתורות ואף בעיות רגשיות שלא טופלו ולא עברו עיבוד מספיק. גורמים אלה עלולים להשפיע על מצב רוחה של האישה ההרה ועל עבודת ההכנה להורות שהיא ובן זוגה נדרשים לעשות, כדי לפתח את יכולות ההורות הנדרשות להם, על מנת שיוכלו להעניק לרך שעתיד להיוולד טיפול רגיש ומסור.

 

מדוע קשה לאבחן מצב של חרדה אצל נשים הרות?

על רקע ההורמונים המשתוללים בהיריון והחששות הטבעיים, לא קל להבחין בקיומן של חרדות בהריון, וקשה, עוד יותר, להבדיל בינן לבין רגשות המתח והדאגה האופייניים להיריון. סיבה מרכזית לקושי באבחון, מהווה העובדה כי תסמיני הדיכאון הקלאסיים (כשינוי בהרגלי האכילה או השינה) מהווים חלק מהתופעות המאפיינות גם הריונות בריאים. סיבה אפשרית נוספת ניתן לראות בקושי של נשים לחשוף את רגשותיהן המשתנים, כשזה נעשה, לעיתים, מתוך האמונה כי הם ייעלמו מעצמם וללא כל טיפול.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה