שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת נשים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת נשים
 

חרדת הריון ודרכי ההתמודדות


דליה דוידי
 
 
חרדת הריון ודרכי ההתמודדות

איך יודעים שסובלים מחרדה? ומה עושים כשמפחדים להיכנס להריון?

חרדות ופחדים שקשורים לנושא של לידה בפרט והריון בכלל נפוצים מכפי שנהוג לחשוב. מצד אחד, המון נשים ברחבי העולם חוות חרדות כאלה. מצד שני, רוב הנשים מתביישות לדבר על המצב הנפשי שלהן ועל התחושות שמלוות אותן. כפועל יוצא מכך, נשים בגילאים שונים עלולות לפספס טיפול אפקטיבי שמשפר את איכות החיים.

כך מזהים שמדובר על חרדת הריון

כל סוג של חרדה היא מצב נפשי שבו מרגישים לחץ ודאגה. ספציפית בהריון, נשים עלולות למצוא את עצמן דואגות ביחס לעובר ולהורות. נכון שדאגות כאלה הן טבעיות ואף חשובות, אך המצב של חרדה הופך להיות בעיה נפשית כאשר הוא כבר מלווה בנזקים. בין היתר, הפגיעה עלולה להיות במערכת היחסים עם בני הזוג, במצב הרוח וכן הלאה. במקרים קיצוניים, חרדת הריון מונעת מנשים לצאת מהבית ואף מערערת את תחושת היציבות שלהן.

כך מתקדמת החרדה

בעיה אחרת ולא פחות חשובה קשורה לאופן שבו ההיריון מתקדם ומשפיע על המצב הנפשי של נשים עם חרדה. לפי רוב המקרים שיש היום, החרדה גוברת עם התקדמות ההיריון והיא מגיעה לשיאה עם סביב הלידה. מטבע הדברים, זו גם התקופה שבה נשים חווים סערת רגשות הורמונאלית ויש קשיים פיזיולוגיים שהן צריכות להתמודד איתם.

למה נשים מפחדות מההיריון?

הפחד מלידה שכיח אצל נשים כי הוא מבוסס על סיבות שונות. כך למשל חלק מהנשים פוחדות מההיריון כי הן לא רוצות להזיק לעובר. לעומתן, אחרות חוששות שהן לא שומרות על עצמן מספיק ורבות חוששות מהשינויים הפיזיים.

התמודדות נכונה עם חרדה

הדבר החשוב ביותר הוא להכיר בכך שמדובר על סוגייה מהעולם הנפשי. אף אדם לא צריך להתבייש בזה שהוא חווה חרדה, על אחת כמה וכמה בתהליך ארוך ורגיש כמו הריון. אצל נשים, התמודדות נכונה עם חרדה מתחילה בהכרה במצב הנפשי. אחרי שמבינים שיש בעיה כזו ושלא חייבים להתמודד איתה לבד, כל שנותר הוא לפנות לעזרה מקצועית.

החשיבות של עזרה מקצועית

עזרה מקצועית היא לעיתים קרובות הכלי היחיד שמפריד בין נשים בהריון שסובלות מחרדה – לבין טיפול יעיל שמשפר את איכות החיים. אם מקבלים עזרה מקצועית ממומחים לבריאות הנפש של נשים בהריון או אחרי לידה, יש סיכוי גבוה יותר שהטיפול בחרדת הריון ישיג תוצאות. כמו כן, אפשר להתחיל את הטיפול הנפשי במהלך ההיריון ולהמשיך אותו גם אחרי הלידה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה