שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2535
מאמרים: 7568
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת נשים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת נשים
 

חשיבות מחשבון הריון ולידה


אורי
 
 

חשיבות מחשבון הריון

 

בשעה טובה, בערכה הביתית הופיעו שני פסים המעידים שאת בהיריון ולמרבה השמחה גם הבדיקה בקופת חולים אישרה תוצאה זו. עכשיו נשאלת השאלה מתי בדיוק החל ההיריון ובאיזה שבוע את נמצאת. תאריכים אלו חשובים לשם קביעת מועד לידה משוער ולשם מעקב אחר התפתחות תקינה של ההיריון, וכך גם לאפשר ביצוע בדיקות היריון שונות במועדן. למען מטרה זו קיימים באינטרנט מחשבוני הריון המספקים באופן מדויק למדי אינדיקציה ליום ההיריון שבו את נמצאת.

 

תפקידו  של מחשבון היריון

 

מחשבון הריון נועד לחישוב תאריך לידה משוער ויום ושבוע של ההריון. מידע זה מופק על ידי הכנסת מועד יומו הראשון של המחזור החודשי האחרון לפני תחילת ההריון. לשם כך יש להזין במחשבון את היום הראשון של המחזור האחרון לרבות יום, חודש ושנה. עם מידע זה המחשבון יחשב את גילו של ההיריון ושלב ההיריון בו האישה נמצאת. כמו כן, מחשבונים רבים גם מספקים מידע אודות מצב התפתחותו של התינוק, שינויים ותחושות הצפויים בגוף האישה, וכן מהן הבדיקות שיש לבצע בשלב זה של ההריון.

 

תאריך לידה משוער

 

יש להבין כי חישוב תאריך לידה על פי מחזור אחרון הינה הדרך המדויקת ביותר בנמצא לחישוב תאריכי הריון ולידה. זאת מכיוון שבמרבית המקרים אין לדעת במדויק מתי התרחשה ההתעברות עצמה ומשך הווסת משתנה באורכו בין כל אישה, ולכן אין לדעת בדיוק מתי התרחש הביוץ ומתי הופרתה ביצית האישה על ידי זירעון הגבר. אם כך, יש לזכור שמדובר בהערכה בלבד שהינה מדויקת מספיק למעקב הריון. מאידך, מועד לידה אמיתי בהחלט יכול להיות שונה מהערכת המחשבון, גם בגין אי דיוקו וגם מכיוון שהלידה עצמה יכולה להתרחש בשבועות שונים של ההיריון החל משבוע 37 ועד לשבוע 42.

 

כל מה שרציתן לדעת על מחשבון לידה

 

בזכות התפתחות הטכנולוגיה, המחשוב והאינטרנט, בימינו כל אישה יכולה לדעת את מועד הריונה מבחינת חודש, שבוע ויום, וכן תאירך לידה מדויק. זאת בזכות מחשבון הריון המוצע באתרים שונים ברחבי הרשת. מחשבונים אלו מאפשרים לבצע מעקב לאורך כל חודשי ההיריון, לדעת אילו שינויים צפויים ומהן הבדיקות שיש לבצע בכל שלב, ומתי יש להתחיל להתכונן לקראת הלידה עצמה.

 

חישוב מועד הריון ולידה

 

בעבר הלא רחוק, ועוד בדור הקודם של ההורים שלנו, חישוב מועד הריון ולידה נעשה רק על פי תשעת חודשי לידה ולא כפי שנהוג כיום - לפי שבועות ואף ימי הריון. הצורך בימינו לדייק יותר במועד נובע מכמות גדולה של בדיקות הריון, אשר כל אחת מהן יש לבצע בהתאם לשבועות לידה מסוימים. מעבר לכך, מעקב אחר שבועות לידה מאפשר ביקורת הריון יותר מדויקת ויעילה, וכן הוא מעניק לאישה מידע חיוני אודות אופן התפתחות התינוק ותחושות ושינויים הצפויים במהלך שבועות ההריון. המידע יסייע להבין את הצפוי במהלך ההריון, לדייק בביצוע בדיקות ובזיהוי תופעות חריגות במהלך ההריון.

 

כיצד מחושב תאריך ההיריון והלידה

 

חישוב מועד ההיריון ותאריך הלידה מבוצע באמצעות מחשבון היריון, ומצריך להכניס רק את היום הראשון של המחזור החודשי האחרון בטרם תחילת ההריון. על פי נתון זה המחשבון יבצע כבר את יתר החישובים הנדרשים לקביעת יום, שבוע, חודש הריון ומועד לידה משוער. יש לציין כי חישובים אלו בוחנים את ההיריון לא לפי חודשי ההיריון אלא לפי שבועות, העומדים במוצע על 40. כמו כן, מדובר בהערכה בלבד הלוקחת בחשבון שביוץ האישה חל שבועיים לפני קבלת מחזור חודשי. יחד עם זאת, אורך הווסת עצמו משתנה בין כל אישה, ויתרה מכך - יש נשים שאורך הווסת משתנה אצלן ממחזור למחזור. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה