שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת נשים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת נשים
 

סויה וסרטן השד: קשר חיובי או שלילי?


Noya Horowitz, PhD

Noya Horowitz, PhD

 http://www.family-health-info.com/

 
 

האם קיים קשר בין צריכת סויה וסרטן השד?

פולי סויה הם מקור משמעותי לאיזופלבנולים (סוג של "פיטואסטרוגנים", תרכובות ממקור צמחי הדומות במבנה להורמון האנושי אסטרוגן). תרכובות אלו משפיעות השפעה דמוית-אסטרוגן בגוף האדם, אם כי חלשה מזו של האסטרוגן עצמו. כפי הנראה, הפיטואסטרוגנים מתחרים עם האסטרוגן על הקישור לקולטני-אסטרוגן בגוף, ובכך בעצם מפחיתים את סך הפעילות האסטרוגנית בגוף ואת הסיכון לסרטן-שד מסוג הרגיש לאסטרוגן.

בנוסף לכך, לאיזופלבנולים מיוחסת השפעה נוגדת סרטן, תודות לתכונותיהם האנטי-דלקתיות ונוגדות-החימצון.

בתרבויות אסתייתיות, מזונות סויה נצרכות באופן מסורתי בכמות ממוצעת של 25-50 מ"ג איזופלבנולים ליום. לעומת זאת, בעולם המערבי הצריכה לרוב אינה עולה על 5 מ"ג ליום בממוצע.

מחקרים קליניים אשר בוצעו בקרב נשים אסיאתיות מראים קשר משמעותי סטטיסטית בין צריכה גבוהה של מזונות סויה (לפחות 20 מ"ג ליום) ובין שיעורים נמוכים יותר של סרטן שד, בהשוואה לצריכה הנמוכה מ- 5 מ"ג ליום.

מחקרים דומים באוכלוסייה המערבית לא הצליחו להדגים כל קשר בין סויה לסרטן השד בשל הצריכה הכללית הנמוכה, אם בכלל, של סויה באוכלוסייה זו.

מה לגבי צריכת סויה בחולות לשעבר בסרטן-שד?

ההשפעה דמוית-האסטרוגן של איזופלבנולים מפולי הסויה מעלה דאגה לגבי הבטיחות של צריכת סויה ע"י נשים החולות בסרטן השד:

ראשית, צריכה גבוהה של תרכובות אלו עלולה לדרבן גידולים סרטניים של השד הרגישים לאסטרוגן, בשל יכולתם לשפעל קולטני אסטרוגן בגוף.

שנית, תרכובות אלו בגוף עלולות להתנגש עם טיפול תרופתי לסרטן-שד, מסוג SERM(selective estrogen-receptor modulators), דוגמת "טמוקסיפן", הניתן לצורך מניעת הקישור בין אסטרוגן לקולטניו ברקמות הרגישות לאסטרוגן, על מנת למנוע או להאט את גידול התאים סרטניים הרגישים לאסטרוגן. הואיל וגם איזופלבנולים נקשרים לאותם קולטני-אסטרוגן, כמות גבוהה שלהם בגוף עלולה לסתור את ההשפעה התרופתית המונעת.

שאלה זו נבדקה במחקר רחב-אוכלוסיה בסין (The Shanghai Breast Cancer Survival Study).

במסגרת המחקר בוצע מעקב צמוד אחר 5,042 חולות לשעבר בסרטן-שד, במשך 3.9 שנים בממוצע. לאחר תיקנון סטטיסטי של גורמים נוספים, כגון: דיאטה כללית וסגנון חיים, עלה מהמחקר כי צריכה בינונית של סויה (כ- 11 גרם ליום) לא רק שנמצאה בטוחה אלא אף היתה קשורה לתחלואה חוזרת נמוכה יותר של סרטן שד, וכל זאת – ללא קשר לשימוש/אי-שימוש בטמוקסיפן.

יתרה מזאת, אחוזי התמותה בקבוצת הנשים עם צריכת הסויה הגבוהה ביותר - אשר לא נטלו טמוקסיפן – היו נמוכים יותר מאשר בקבוצת צריכת הסויה הנמוכה ביותר אשר  כן נטלו טמוקסיפן. מכאן עולה כי ייתכן ולמזונות סויה יש השפעה דומה על הישנות סרטן שד כמו לטמוקסיפן.

למרות כל זאת, טרם גובשו המלצות חד-משמעיות באשר לצריכת סויה ומוצריה בנשים עם סיכון לסרטן השד. אנשי מקצוע רבים עדיין מחזיקים בהמלצה להפחית את צריכת הסויה באוכלוסיה זו. הממצאים המדעיים תומכים יותר ויותר בדיעה ההפוכה, כי לסויה השפעה מטיבה – גם לנשים שעברו סרטן שד.    

קראו עוד על מניעה/עיכוב התפתחות סרטן השד במאמר המלא  http://www.family-health-info.com/breast-cancer-and-prevention.html , מידע שחיוני לכל אישה לדעת...

מקורות

Wu AH, Yu MC, Tseng C-C, Pike MC. Epidemiology of soy exposures and breast cancer risk. British Journal of Cancer, 2008;98:9-14.

Shu XO, Zheng Y, Cai H, Gu K, Chen Z, Zheng W, Lu W. Soy Food Intake and Breast Cancer Survival. JAMA, 2009; 302(22):2437-2443.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה