שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת נשים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת נשים
 

סרטן וטיפולי שחזור אף מתקדמים


סרטן השד
 
 

 

גוף האדם הוא בעל יכולת ריפוי טבעית יוצאת מהכלל. יחד עם זאת, יכולת הריפוי הזאת, שמעורבים בה בדרך כלל חידוש של תאים, תאי גזע ותאי דם לבנים, לא תמיד מספיקה. טראומות חיצוניות, כגון תאונות חמורות, גידולים שונים, ממאירים או שפירים, וטיפולים כגון ניתוחים וכריתות, עשויות להיות קשים מכדי שהגוף יוכל לתקן אותם באופן מלא, ללא קבלת עזרה. 
 
הרפואה המודרנית מסוגלת להציע פתרונות אופרטיביים לסובלים ולמחלימים ממחלות שונות. בין הפתרונות הללו ישנם טיפולים למחלות נדירות כגון סרטן מערות האף, שכוללים שחזור אף, למשל, וטיפולים למחלות נפוצות כמו סרטן השד, בדמות כריתה ושחזור שד מלא או חלקי. 
 
נקודות של תקווה
 
מחלת הסרטן נחשבת למחלה מפחידה. מרבית אלה שמקבלים מהרופא את הבשורה על מחלתם חווים תקופה קשה שמאופיינת בלחץ וחרדה ולפעמים גם בכעס. דווקא משום כך חשוב לדעת שיש גם נקודות אור רבות בהתמודדות עם המחלה. 
 
1. מחקר מתקדם – המחקר על הגורמים לסרטן ועל דרכי הטיפול בו נמצא בעדיפות גבוהה בעולם. המחקר כולל את הסוגים השונים של המחלה, כגון סרטן ריאות, סרטן השד, סרטן האף, סרטן הערמונית ועוד. 
 
2. מודעות גוברת – המודעות הגוברת לסרטן שינתה את הגישה כלפי המחלה. הן מהבחינה החברתית והן מהבחינה של האדם החולה. משמעות הדבר היא יכולת טובה יותר לקבל תמיכה, וקיצור השלב של ההתכחשות או ההתעלמות מהמחלה והפניית משאבים לתהליך הריפוי. 
 
3. אחוזי החלמה וריפוי – שיעור המחלימים מסרטן יכול להיות גבוה מאוד. גילוי מוקדם, טיפולים מודרניים, תרופות ושיקום, מצילים את חייהם ואת איכות חייהם של אנשים רבים. ישראל נמצאת במקום טוב מאוד בעולם מבחינת שיעורי תמותה נמוכים, שבאים לצד רמה גבוה של טיפול רפואי. 
 
סרטן נדיר  
 
סוג של סרטן נדיר, יחסית, הוא סרטן האף. בשל נדירותו, לא מרבים לדון בו באמצעי התקשורת והמודעות כלפיו נמוכה, לעומת סוגי סרטן נפוצים יותר. דווקא משום המודעות הנמוכה, חשוב לדעת שגם כאן יש משמעות לגילוי וטיפול מוקדמים. בין סוגי הטיפולים, נציין את הטיפולים שלא רבים שמעו עליהם – טיפולי השחזור. בשל מיקומו של האף ומשמעותו הרבה בנשימה ובהגנה בפני חדירת מחלות, שחזור אף, שיכול להיות מלא או חלקי, משפר לאין ערוך את איכות חייו של המחלים מסרטן נדיר זה.
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה