שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת נשים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת נשים
 

עגבת- ושלא נדע מצרות


mili

לומד להיות עורך דין תעבורה

בינתיים עובד כמוכר ציוד הקפי ו מדפסות

כותב מאמרים כדי שתהיה ירושה לנכדי ולילדיי

 
 

 

 עגבת, או בשמה המקצועי סיפיליס, היא מחלת מין עתיקת יומין. מגפת העגבת התפשטה באמצעו מלחים שעברו מיבשת ליבשת, ובהיותה מחלה חיידקית, התפשטה והגיעה גם לכלל האוכלוסייה. המחלה הקשה נחשבה בתקופת מלחמת העולם השנייה לקשה מנשוא, בדומה למחלת ה איידס של המאה הזו. בימנו אנו נדמה כי מחלות מין כמו עגבת אולי "יצאו מהאפנה", זאת הודות להמצאת הפניצילין, ואולם, בשנים האחרונות חלה תפנית ומתגלים יותר ויותר מקרים של סיפיליס ברחבי העולם.

אחת הסיבות לשובה של המחלה היא התנהגות מתירנית וריבוי פרטנרים בעת קיום יחסי מין. אם נבדוק זאת לעומק נמצא כי מאז אמצע שנות התשעים מחלת האיידס כבר לא נחשבת למחלת מין סופנית, כי אם למחלה כרונית, היות ונמצאו הליכים רפואיים המאפשרים טיפול והארכת חיי החולים בה.

אף כי למחלות מין חיידקיות (עיין ערך זיבה או כלמידיה), ישנם תסמינים כבר מרגע ההידבקות, למחלת הסיפיליס אין כל סימן חולני בולט בשלב הראשון. לעומת זאת, בשלבים הבאים יש סיכוי גדול להתפתחות פצע בצורת כיב והפרשות באזור איברי המין, אף כי לא בהכרח שהחולה ירגיש בו, היות והפצע לא כואב. מכאן הסיכון הקיים המחלת העגבת- במידה ולא מגלים את המחלה בשלביה הראשוניים, השקטים, לכאורה, ייתכן כי תגרום לנזק ממשי, שלא ניתן לרפאו. משום כך חשוב מאוד לזהות ולטפל במחלה, באמצעות טיפול אנטיביוטי פשוט, עוד בטרם הסיבוכים הצפויים. במידה ומדובר בחולה בהריון חשוב מאוד לטפל במחלה בהקדם, אחרת תפגע גם בעובר.

בדומה למחלות מין אחרות, גם מחלת העגבת, ואפילו איידס, ניתן למנוע על ידי שימוש בקונדום בעת קיום יחסי מין. בהיותה מחלה חיידקית מדבקת עשויים לחלות בה גם באמצעות מין אוראלי.

לאור האמור לעיל, חשוב לבצע בדיקת דם הכוללת בדיקת עגבת, נוסף על בדיקת איידס ולקיים יחסי מין מוגנים ככל האפשר.


 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה