שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת נשים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת נשים
 

על צרבת בהריון ודרכי התמודדות


צוות טאמס

 

באדיבות צוות טאמס, מומחים לענייני צרבתצרבת בהריוןטיפול בצרבת.

 
 

 

מי סובל מצרבת?

במדינות המערביות, 20%-30% מהאוכלוסייה מדווחים כי הם סובלים מתחושת צרבת לפחות פעם בחודש. מוערך כי  30%-50% מהנשים ההרות סובלות מצרבת. תחושת הצרבת מתחילה להופיע בסוף השליש הראשון או בתחילת השליש השני להריון ונעשית תכופה יותר וחמורה יותר בחודשי ההריון המאוחרים.

למה נשים הרות סובלות כל כך תכופות מצרבת?

צרבת בהריון היא תחושה המוכרת לרבות מן האמהות הטריות. הסיבה היא שבמהלך ההריון, הרחם ההולך וגדל מתחיל להפעיל לחץ סביבו וכך למעשה משבש את תפקוד המנגנון המונע חזרת חומצה ומזון מהקיבה לוושט. מצב זה מחמיר ככל שהרחם גדל, וזו הסיבה שצרבת שכיחה כל כך במהלך ההיריון ובמיוחד לקראת סופו.

כיצד ניתן לטפל בצרבת?

אחת הדרכים להתמודד עם צרבת היא טבליות המכילות סותר חומצה, קלציום קרבונט, המנטרל את חומציות הקיבה ומקל על תחושת הצריבה והכאב. כושר נטרול החומצה משתנה בהתאם לתכולת הקלציום קרבונט בכל טבליה ונע בין mEq‏10-20 לטבליה. ככל שהערך גבוה יותר כך הוא מתאים לצרבת חזקה יותר. 

כיצד ניתן לצמצם ולמנוע הופעת הצרבת?

במקום ארוחות גדולות מומלץ לאכול ארוחות קטנות לעתים קרובות, בין 5-7 פעמים ביום. לאחר ארוחה יש להמתין כשעתיים לפני שנשכבים במיטה. מומלץ לשכב באלכסון, כשחלק הגוף העליון מוגבה על ידי כרית אחת או יותר. יש להימנע מאוכל מטוגן, שומני או מתובל מדי. כוס חלב (לפחות 3% שומן), יוגורט או כף דבש עם חלב חם יכולים גם הם להקל על הצרבת.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה