שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2557
מאמרים: 7609
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת נשים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת נשים
 

צרבת בזמן הריון


עדן פלד
 
 

 

אחד מהדברים שאת יכולה לצפות להם בזמן ההריון הוא צרבת. למרות שלא לכל הנשים יש את הבעיה הזאת, רובן כן סובלות ממנה. צרבת בהריון אולי לא נראית כמו ביג דיל אם היא קורה פעם אחת, אבל צרבת קבוע ומתמשכת יכולה להיות בעייתית בשביל האם העתידית. תחשבי כמה קשים התקפי הצרבת יכולים להיות וכמה לא בא לך לדבר עליהם בביקור הבא שלך אצל הגניקולוג. ישנם דברים שאת יכולה לעשות בשביל לצמצם את התדירות ורמת הנזק שנגרמת מצרבת בטווח הארוך.

בחודשים הראשונים, צרבת בהריון יכולה להופיע רק כתוצאה ממה שאת אוכלת. אם את מאוד רעבה, כמו רוב הנשים ההרות, יכול להיות שאת תתפתי לאכול יותר מדיי בפעם אחת או לאכול משהו שמחמיר עם רפלקס ההקאה. תחשבי על מה שאת אוכלת והשתדלי להפריד את הארוחות שלך לזמנים שונים ביום, אפילו אם את גוועת. תאכלי ארוחות קטלניות כל כמה שעות במקום שלוש ארוחות גדולות ביום ואני מבטיחה לך שאת תרגישי הקלה מהצרבת במהלך החודשים הראשונים של ההריון.

בחודשים שלאחר מכן, הצרבת יכולה להיווצר מסיבות אחרות שהעיקרית שבהן היא לחץ שנוצר על הקיבה כתוצאה מהתינוק שגדל בתוכך. זה אומר שהוושט שלך נמצאת בפוזיציה מוזרה והאוכל לא מסוגל להגיע לקיבה שלך בשביל להתעכל כרגיל. זה אומר שאת תצטרכי להתמודד עם יותר ויותר צרבות עד שהתינוק ייוולד. שוב, לאכול ארוחות קטנות ותכופות יעזור לך להוריד את כמות הצרבות שתסבלי מהן במהלך ההריון.

במקרים מסוימים, את יכולה להקל על הצרבת בהריון באמצעות טאמס או סוג אחר של תכשיר להקלה על צרבת, ועם זאת לעולם אל תעשי זאת מבלי להיוועץ קודם עם הרופא שלך. הוא יוכל לומר לך איזה סוגים של תכשירים הם בטוחים ואיזה לא וכמה את יכולה לקחת ביום אחד מבלי לגרום לבעיות. אם את יכולה למצוא תכשירים בטוחים שמכילים בתוכם סידן, אלו הם התכשירים הטובים ביותר. כשאת משתמשת בתכשיר נגד צרבת עם סידן את לא רק מטפלת בצרבת אלא גם מקבלת את אבות המזון שחיוניים בתחזוקה שלך והגדילה של התינוק.

צרבת מתמשכת בהריון יכולה לגרום לתוצאות חמורות אם לא מטפלים בה. זה אומר שאת יכולה להזיק לגרון ואפילו לריאות שלך כתוצאה מעודף החומצות שנדחפות במעלה הוושט. סביר להניח שהצרבת תעבור אחריי הולדת התינוק אך אם הבעיה נמשכת זה מאוד מומלץ לקבוע פגישה עם הרופא שלך, להיבדק למקרה שנעשה נזק חמור לגרון או לריאות (או איברים אחרים), לקבל ייעוץ ולטפל במקרה הצורך.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה