שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת נשים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת נשים
 

רפואת נשים


Mdanan
 
 

 

מספר האיומים והסכנות שמאיימים על גוף האישה, הוא כמעט בלתי נגמר, וככל שהטכנולוגיה מתקדמת כך גם המודעות על מחלות נוספות ולכן יש חשיבות אדירה בבחירת רופא הנשים והגניקולוג שיהיה ניתן לבטוח בו וככל שהניסיון והמעמד שלו בכיר יותר כך הביקוש שלו גדל.

גניקולוג בשונה משאר נותני השירותים, נותן ביטחון ושקט נפשי למטופלותיו ומשפחותיהם, גניקולוג מלווה את חיי האישה החל משלב ההתפתחות מינית הראשונה, החל מקיום יחסי מין בפעם הראשונה וקריעתו של קרום בתולין ולאורך כל חייה הבוגרים – מעקב יסודי עשוי למנוע בעיות בהווה ובעתיד ולהבטיח את תקינותו ובריאותו של רחם האישה. בדיקתו של גניקולוג לצורך אבחון ההיריון ותקינותו, נערכת בסביבות השבוע 7-9 ומטרת הבדיקה לוודא את חיותו של העובר, קיומו של דופק ואת גיל ההיריון, וזיהוי האם ההיריון מתפתח כראוי בתוך הרחם עצמו ולא מחוצה לו, ע"פ המדדים השונים והמקובלים. אף לנשים לאחר הלידה, ממומלץ להמשיך בבדיקות שגרתיות, בכדי לוודא כי הרחם חוזר אל גודלו המקורי ומוצא את מקומי הטבעי הקודם, לאחר חווית הלידה.

ציסטה בשחלה

ציסטות שחלתיות עלולות להיות  פתולוגיות או פיזיולוגיות. אפיון סוג הציסטה (גודלה, מיקומה, תכולתה, מבנה המעטפת שלה, מאפיינים חריגים וזרימת הדם) נעשה לרוב בבדיקות הדמיה כמו אולטרסאונד. ציסטות פיזיולוגיות הן ציסטות שפיריות שלרוב מופיעות בעקבות ביוץ ולרוב חולפות מעצמן לאחר מחזור וסת או שניים, אולם, לעתים נדרשת התערבות כירורגית – כאשר יש פריצת ציסטה עם דימום לחלל הבטן, ציסטה בתסביב המונעת זרימת דם תקינה לשחלה או ציסטות גדולות הגורמות לכאבים עקב מתיחה של מעטפת השחלה. ציסטות פתולוגיות דורשות כריתה ובדיקה היסטולוגית על ידי פתולוג. יש שיתגלו כשפירות וממאירות הדורשות לעיתים ניתוח משלים הכולל כריתת רחם וטפולותיו.

אנדומטריוזיס – מה זה ובמי זה פוגע?

זוהי תופעה שמתרחשת כאשר חלל הרחם מצופה על ידי שכבת תאים הנקראים תאי רירית הרחם (או בלעז אנדומטריוזיס). אצל נשים עם אנדומטריוזיס ניתן למצוא תאים דומים במיקום לא טבעי, בעיקר בחלל הבטן ובאגן. בעקבות זאת נוצרות הידבקויות בין איברים שכנים, התאים מסוגלים גם לחדור לעומקם של איברי האגן כגון שלפוחית השתן והמעי ולגרום להיווצרות רקמה צלקתית באותם מקומות. מדובר במחלה כרונית, דלקתית המושפעת מהורמוני המין אסטרוגן ופרוגסטרון. המחלה מופיעה אצל 10-15% מהנשים בגיל הפוריות החל מגיל ההתבגרות ועד להפסקת המחזור החודשי. השכיחות בקרב נשים עם בעיית פוריות נעה סביב 30-50% ומגיעה עד 80% בקרב נשים עם כאבי אגני כרוני.

ד"ר  יובל קאופמן הוא רופא בכיר במחלקת נשים ויולדות במרכז רפואי כרמל ובבית חולים אסותא, חיפה. הוא סיים את לימודי הרפואה בהצטיינות בפקולטה לרפואה בטכניון. התמחה בגניקולוגיה ומיילדות במחלקת נשים ויולדות במרכז רפואי כרמל , בנוסף הוא משמש מנהל רפואי ויועץ לחברות המתמחות בטכנולוגיות רפואיות חדשניות. ד"ר קאופמן חבר באיגוד הישראלי לגינקולוגיה אנדוסקופית, באיגוד האירופי ובאיגוד האמריקני לכירורגיה גינקולוגית לפרוסקופית מתקדמת וכן באיגוד האנדומטריוזיס העולמי..


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה