שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2535
מאמרים: 7568
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת נשים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת נשים
 

שיקום ושחזור במקרים של סרטן הלסת


סרטן השד
 
 

 

מחלת הסרטן נחשבת למחלה נפוצה. אנשים רבים יודעים שסרטן הוא שם כולל לסוגים רבים של גידולים שפוגעים באיברי הגוף השונים. בין סוגי הסרטן הנפוצים והידועים ניתן למצוא את סרטן העור, סרטן הריאות, סרטן הערמונית וסרטן השד. סוגי סרטן אחרים, פחות מוכרים, יכולים לפגוע בלסת, בלשון, באף ועוד. מכיוון שבמקרים רבים של סרטן, הן בנפוצים והן בנדירים, כמו סרטן הלסת, כרוך הטיפול בהסרה של הגידול בכדי למנוע התפתחות גרורות, מציעה הרפואה טיפולי שחזור המיועדים להקל על האדם החולה או המחלים מהמחלה הקשה הזו. 
 
מומחיות בטיפולי שחזור
 
טיפולים של שחזור איברים פגועים נעשים בידי מומחים בכירורגיה פלסטית. מכיוון שחלק ניכר מהטיפולים מבוצע באזור או באיבר שחשיבות התחושה והתנועתיות בו היא רבה, למשל בטיפולים של שחזור לשון, יש משמעות רבה למומחיות מיוחדת של הרופא המטפל. ניסיון בתחום המיקרו כירורגיה חשוב מאוד בניתוחים שמצריכים שילוב של כלי דם ושרירים, למשל. בניתוח לשחזור לשון, לדוגמא, המטרה היא להביא את המטופל למצב שבו יכולתו לחוש בטעם תהיה גבוהה, וכך גם יכולתו להניע את לשונו בחופשיות. מומחיות נוספת שחשובה בקרב מטפלים כאלה, היא לאו דווקא רפואית במובן המקובל של המילה. מומחה לטיפולי שחזור יסיע למטופלים בצורה טובה יותר אם הוא מגלה הבנה גבוהה גם למצבם הפסיכולוגי והנפשי. חולים שזקיקים לטיפולי שחזור, זקוקים ליחס גם מן הבחינה הנפשית ואין זה משנה אם מדובר בשחזור לסת, שחזור שדיים, שחזור אף או לסת. רופא שיתעלם מהמצב הנפשי של המטופל חוטא לתפקידו. 
 
כללי הזהב
 
טיפולים של שחזור כוללים בחובם ניתוחים מורכבים, המצריכים מיומנות גבוהה וניסיון רב מצד הרופא המטפל. מבדיקה שערכנו עם אחד המומחים המובילים בארץ בטיפולים של שחזור איברים ורקמות, ניתן לסכם את מטרתו של הרופא המקצועי בשלושה כללי זהב:
 
1. יכולת פונקציונאלית – הכוונה היא לאפשר לחולה לעשות שימוש באיבר המשוחזר ברמה הקרובה ביותר לזו שהייתה לפני הפגיעה. לדוגמא שחזור לשון אמור לשפר את יכולתו של החולה לדבר באופן מובן כמו גם יכולתו לבלוע ואף ליהנות מהמזון שהוא אוכל. 
 
2. אסתטיקה – שיקום האיבר משיב לאדם את הביטחון העצמי שלו בגופו יחד עם השבת מראה טבעי ככל שרק אפשר.
מקצוענות רפואית – שימוש בטכניקות הרפואיות המתקדמות ביותר יקצר את זמן ההחלמה, ויביא לתוצאות הטובות ביותר האפשריות במצב נתון.
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה