שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת עור
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת עור
 

חשוב לדעת: הטיפול במלנומה


ניר נתנזון
 
 

הטיפול במלנומה הינו אחד מהדברים החשובים ביותר שיש להכיר, שכן ההכרות עם המחלה על צורותיה ודרכי הטיפול בה מהווה מעין כר פורה ליצירה של מודעות אשר תעזור לנו להימנע מהמחלה, לזהות אותה בזמן הנכון, ולטפל בה במקרה והתפרצה, כדי למנוע סבל ומוות בטרם עת.

הטיפול במלנומה:מודעות זה שם המשחק

הטיפולים השונים במלנומה מתמקדים ברמות שונות של המחלה, בשלבים שונים ובסוגים השונים שלה. בכל מקרה הטיפול היעיל ביותר הוא מניעה, ואחריו בתור הוא הגילוי המוקדם, גילוי המאפשר גישה לכלים מהירים של חיסול המחלה, וסיכויי החלמה גבוהים במיוחד.

הטיפול במלנומה מתחלק לשני שלבים שונים -  בהתאם לאופי המחלה:

1. מוקדמת – זיהוי של הנגע העורי בשלב מאוד מוקדם שלו, בעודו מתחיל להיווצר, מאפשר טיפול בניתוח מהיר, פשוט ויעיל להסרת הנגע בצורה מוחלטת, וללא תופעות לוואי. במקרים מסוימים יכולה להישאר צלקת קלה על העור.

2 מלנומה מתקדמת – רמת החומרה של מחלת הסרטן, כולל המלנומה, משפיעה רבות על סוגי הטיפול, עומקו, ורוחב השפעתו. ישנם טיפולים שונים למלנומה ברמות המתקדמות שלה, בהתאם למצב, וחלקם בשלב הניסוי.

טיפולים מתקדמים במלנומה

הטיפול במלנומה בשלב שניים (אשר חדרה לעומק של מעל מילימטר לתוך העור) דורשת בדיקה של התפשטות בעור מסביב ובלימפה. הסרה של גידול בשלב זה לא תספיק, ויש לבדוק את עומק ההתפשטות ולהחליט האם לתת טיפול עזר בעזרת אינטרפרון אלפא בזריקה תת-עורית, או סוגי טיפולים ניסיוניים אחרים.

הטיפול השניוני במלנומה, כלומר בתופעת הגרורות והתפשטות המחלה, הוא שונה למדי, שכן המחלה בשלב זה יכולה להגיע לריאות, לכבד, ולעוד אזורים בגוף. במצב זה יזהו הרופאים אזורים חשודים, יבחנו את הנגעים, ובמקום בו ניתן להסירם, יבוצע ניתוח להסרת גידול. בהתאם לחומרה ולאופי המחלה יוצעו טיפולים ביולוגיים וכימותרפיה, עם ווריאציות שונות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה