שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת עור
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת עור
 

נשירת שיער? יש מה לעשות


ravivor
 
 

נשירת שיער היא בעיה אסתטית הנוגעת גם לגברים וגם לנשים. אומנם אנו מורגלים בעיקר בגברים הסובלים מהתקרחות ברמה כזו או אחרת, אך גם נשים (בעיקר בגיל המעבר או אחרי לידה) סובלות מדרגות כאלו ואחרות של שיער דליל. ההבדל בין שתי התופעות נעוץ במקור ובצורה בה הנשירה באה לידי ביטוי.

בעוד שאצל גברים ההתקרחות מתחילה באזורים נקודתיים, ועם חלוף הזמן הם מתאחדים לכדי קרחת אחת גדולה המקיפה את כל הקרקפת העליונה – אצל נשים מדובר בעיקר בנשירת שיער באזור הקודקוד; נשירה שאינה מסיגה את קו השיער החיצוני, כמו אצל גברים.

כמו כן, אצל גברים הסיבה להתקרחות נובעת מייצור של חומר בגוף הנקרא DHT, המדכא גדילה של שיער; בעוד שאצל נשים התופעה ניכרת בעיקר בגלל בעיות גיל המעבר, דהיינו ירידה בכמויות הורמון המין הנשי. סיבות נוספות לנשירת שיער נובעות מגורמים גנטיים, מתנאים סביבתיים, מתזונה לא נכונה, ממצבי לחץ וחרדה ולעתים רחוקות גם מפעולות מכניות שאנו מבצעים בשיער (משיכה, תלישה, סירוק ועוד).

למרבה הפלא – למרבית בעיות הנשירה יש גם פתרונות. כאשר מדובר בגברים, ניתן לטפל בהתקרחות באמצעות תרופות (זאת כל עוד ניגשים לרופא בשלב מוקדם מספיק בהתקרחות). במידה שכבר מאוחר מדי לטיפול תרופתי, יש גם חלופות נוספות – תוספות שיער ופאות לגברים, ניתוחי השתלת שיער, הדמיית שיער ועוד.

גם אצל נשים הטיפול העיקרי הוא באמצעות תרופות, שרובן ניתנות עם חומרים פעילים בריכוזים נמוכים יותר בהשוואה לגברים. אם האופציה התרופתית כבר אינה רלוונטית, החלופות דומות גם אצל קהל היעד הנשי – פאות ותוספות שיער המקנים מראה טבעי במינימום מאמץ, או טיפולי השתלת שיער על צורותיהם השונות.

במקרים נדירים, כגון נשירת שיער כתוצאה ממחלה אוטואימונית הנקראת אלופציה אראטה או מלידה ללא שיער כלל (אלופציה קונגניטה) – האלמנט התרופתי כנראה לא תמיד יוכל לסייע, ועל המטופלים יהיה למצוא דרכים חלופיות כגון תוספות שיער ופאות, השתלה או הדמיה. אצל אנשים הסובלים מבעיות פסיכולוגיות או פסיכיאטריות הגורמות להם לתלישת שיער (תופעה הידועה בכינוי טריכוטילומניה) הטיפול הוא בעיקרו פסיכולוגי או פסיכיאטרי, אך ניתן להיעזר בתוספות ובפאות זמניות עד שהבעיה נפתרת והשיער צומח מחדש.

--------------------------

סלון אתי שוקרון בבני ברק מתאים פאות משיער טבעי לכל דרישה, בהתאמה אישית מלאה לצרכים שלכם. השירות ניתן בדיסקרטיות הראויה והפאות מעניקות מראה טבעי ואיכותי.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה