שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת עור
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת עור
 

סיבות ופתרונות לפטרת בציפורניים


ofer

רוצה לחשב את המשכנתא שלך? מחשבון משכנתא

הפסקת עישון חשובה לבריאות שלך ושל משפחתך

 
 

רקע

פטרת בציפורניים היא מחלה נפוצה מאד בארץ ויש המעריכים שיותר משני שליש מהאוכלוסייה סובלים ממנה בדרגות שונות. כיוון שאנו גרים בארץ חמה ולחה סביבה זו מהווה קרקע נוחה לגידול והתרבות פטריות. פטריות יכולות להופיע במקומות רבים בגוף כגון על הקרקפת על עור הפנים, ידיים, בין האצבעות בידיים וברגליים ועל הציפורן עצמה. התופעה הזאת נקראת בכלליות פטרת, כשפטרת הציפורניים היא השכיחה ביותר מבין כל הפטרות.

סיבות לפטרת בציפורניים

ישנם מספר רב של סיבות הגורמות לפטרת ציפורניים, בנוסף יש לזכור שמחלה זו היא מדבקת מאד ולכן קל מאד לפטרת לעבור מאדם לאדם במיוחד במקומות לחים כמו חדרי הלבשה ובריכות.
בנוסף ישנם אנשים החשופים ביותר להתפרצותה של פטרת הציפורניים אם על ידי תורשה וגנטיקה (לרוב נטייה לפטרת בציפורניים "רצה" במשפחה) ואם על ידי היחלשות של המערכת החיסונית כתוצאה ממחלה או גיל מבוגר.

סיבות נוספות הגורמות לפטרת ציפורניים היא מכה בציפורן או לחץ מתמיד על הציפורן הגורם להיחלשותה. אפילו בניית ציפורניים דבר שנשים עושים כלאחר יד מחליש מאד את ציפורני הידיים וחושף אותם לפטרת.
בנוסף חוסר אוורור של הרגל או הליכה עם נעליים עם סולייה קשה כגון נעלי צבא, מייצרים סביבה חמה ולחה סביב כפות הרגליים המעודדת יצירת פטריות ברגליים.

פתרונות לפטרת ציפורניים

כיום ישנם מספר רב של פתרונות, הנחלקים בגדול לכדורים, משחות והסרת הפטרת באמצעות לייזר.

אנו במרכז המידע לפטרת ציפורניים סוקרים את כל האפשרויות העומדות בפני אנשים הסובלים מבעיה זו.

לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות. שיטת הלייזר היא מהירה ומוצלחת ביותר ללא תופעות לוואי אבל יקרה יחסית לפתרונות האחרים. כשהאפקטיביות של הכדורים גם גבוהה אך יש ליטול אותם לאורך זמן ויש סיכוינם ותופעות לוואי, כיוון שבדרך כלל מדובר על לקיחת כדורים לתקופת זמן ארוכה. המשחות הן פתרון קלאסי שיש להתמיד בו לתקופה הארוכה ביותר ולא בטוח שהפטרת לא תחזור אך זמן מה שוב לאחר טיפול זה.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה