שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת עור
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת עור
 

קעקועים? הגיע הזמן להיפטר מהם


אבי ביטון
 
 

 

זוכרים את גיל ההתבגרות? פצעים על הפנים, התאווה למוצרי מתיקה ושיגעון אחד גדול: קעקועים. אז אם בעבר, כשבני הנוער היו להוטים לקעקע על עורם את שמות הזמרים האהובים עליהם, שנים מאוחר יותר כאשר הבינו שהם עשו טעות, את הקעקוע הם לא יכלו להסיר ונאלצו ללכת כשזמר עלום שם חרוט על גופם. עם השנים הלכו והתפתחו טכניקות שונות הסרת קעקועים, וכיום ישנן שלוש טכניקות עיקריות כשהתאמת השיטה תלויה בגודל הקעקוע, צורתו, מיקומו וצבעיו. לייזר, שיוף וטכניקה כירורגית הן השיטות העיקריות:

 

הסרת קעקועים באמצעות שיוף 

 

שיטה זו עושה שימוש בחומרים קשיחים כדוגמת אבני יהלום או נייר ליטוש, והיא מתאימה בעיקר לכאלו שהקעקוע החרוט על עורם נמצא בעיקר בשכבת העור העליונה, שם ניתן להסיר את הקעקוע באופן פשוט יחסית. כמו כן, הסרת קעקועים בשיטת השיוף תתאים לכאלו שעשו את הקעקוע באופן חובבני אשר לא התבצע באופן עמוק בעור. שיטה זו נעשית על ידי מספר טיפולים, כשאלו כרוכים בכאב מסוים. תוצאות השיטה טובות למדי, אם כי ייתכן ולאחר הסרת הקעקועים תיווצר חוסר אחידות בגווני העור המשויף.

 

הסרת קעקועים כירורגית

 

בסיסה של שיטה זו הוא בהתערבות כירורגית הסרת קעקועים מהעור. בשיטה זו מסירים את שכבת העור עליה קיים הקעקוע, ותופרים את צידי השכבה המוסרת. שיטה זו של הסרת קעקועים מתאימה בעיקר לקעקועים קטנים במיוחד, וזאת בכדי שאזור התפירה יוכל לכסות את השטח המוסר. כמו כן, לאור העובדה שמדובר הסרת קעקועים הנעשית באופן כירורגי עם סימני תפירה ברורים, יש לעשות פעולה זו מאזורים בגוף אשר אינם חשופים לעין. חשוב לציין שלאחר התפירה ייתכן וסימני צלקת יישארו על העור.

 

הסרת קעקועים בלייזר

 

הטכניקה המשוכללת והמתקדמת ביותר הסרת קעקועים נעשית על ידי מכשיר לייזר. באמצעות שיטה זו מכשיר הלייזר מקרין קרן לייזר על האזור ממנו אנחנו רוצים להסיר את הקעקוע. הקרן נספגת במקומות בהם קיים הקעקוע ומחממת אותם עד שהיא גורמת להם להיכוות. תהליך ריפוי טבעי מסיר תוך זמן קצר את הסימנים של הקעקוע. מדובר בסדרה של טיפולים אשר אורכים 15-20 דקות והיתרון הגדול בהם, לעומת סוגי הטיפולים האחרים הוא בסיכוי הגבוה של היעלמות הצלקת או כל סימן אחר הנוצר כתוצאה הסרת קעקועים.   

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה