שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת עור
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת עור
 

רפואת כף הרגל


אליחי רובין

:)

 
 

רפואת כף הרגל (פודיאטריה) עוסקת במכלול ההיבטים של הרגל: כירורגיה, פתולוגיה, פציעות, ציפורן חודרנית, רגל סוכרתית, רגל שטוחה ונזקים שהיא עלולה לגרום ועוד. ברפואת הרגל עוסקים בשיכוך כאבים ובמניעה אפשרית של הגורמים להם, התאמת מדרסים, הנעלה אורתופדית הנעלה ספורטיבית ועוד. לרופאים ולאנשי מקצועות פארא רפואיים מדיסציפלינות שונות יש נגיעה בכף הרגל: אורתופד, כירורג, פודיאטר, פיזיותרפיסט, אחות, אורתוטיסט ועוד.

בעיות רבות נגרמות בכפות הרגליים בשל היותן נשאיות משקל הגוף. כאשר מסיבה כל שהיא מתערער שיווי המשקל ומופרת יציבות הגוף, משתנה מפת הלחצים והופכת לא-סימטרית. כתוצאה מליקוי כל שהוא נוצרים לחצים על האגן ועל הרגליים.

בעיות בכף הרגל עלולות להיגרם גם בגלל העדר סימטריה במידות שתי הרגליים. כאשר רגל אחת קצרה יותר מופעל עליה משקל יתר ונוצרים עליה עומסים כבדים.רפואת כף הרגל של יונתן קפלין מתמודדת עם כאבים, פטריות, דורבן יבלות, בקעים בעור, חתכים, פציעות, עיוותים וסוגים  שונים המצדיקים ולא אחת מחייבים התערבות טיפולית.

רפואה שמרנית ומונעת

כאשר רופא אורתופד מאתר בגיל צעיר בעיה של פלטפוס וממליץ על מדרס, עשויה להיות לאבחנה מוקדמת זו השפעה חשובה למניעת נזקים בעתיד.

הרגל חשופה למפגעים שונים, יעידו על כך ספורטאים העוסקים בענפי ספורט שונים בעלי עצימות ואינטנסיביות רבות הגורמים לחץ קבוע ומתמיד על כף הרגל וחושפים אותה לחבלות ולפציעות. חלק מהטיפול המונע הוא חבישה של כף הרגל, שימוש במדרסים מתאימים בהתאמה אישית ( יש להעדיפם על מדרסי-מדף תעשייתיים המוכנים בשטאנץ). על הרופא המיומן להבחין בין כאבים שנגרמים כתוצאה משחיקה טבעית לבין כאב שנגרם כתוצאה מפגיעה או מחבלה.

המומחה לרפואת כף רגל עובד בשיתוף פעולה רב מערכתי עם רופאים שונים כך שבכל מקרה (לגופו) יכול להינתן המענה הטיפולי המתאים לאחר התייעצות עם הצוות הרב מקצועי. ברפואה המודרנית קיימים אמצעים נאותים לטיפול במגוון הבעיות השכיחות בכף הרגל.

אחריות אישית

ועם זאת – יש חשיבות רבה לשמירה על ניקיון והיגיינה של הרגל: לאוורר אותה היטב, לבחור נעליים רחבות באזור האצבעות, להימנע משימוש בגרביים לוחצות, לגזור ציפורניים בזהירות ולא עמוק מדיי ובעיקר, לגשת לרופא אם וכאשר חשים כאב פתאומי, קל וחומר לאחר מכה חריפה או פציעה בכף הרגל.

יש לכם אחריות על גופכם מעצם היותכם אדונים לו. המומחים לכף הרגל נגישים וזמינים במרפאות ובקופות החולים השונים – ודאי במרפאות המקצועיות ובמכונים הפרטיים. הרגליים הנושאות אתכם לכל מקום הם אחד האיברים החשובים ביותר. שמרו עליהם כדי שהם יוכלו לשרת אתכם עוד שנים רבות. לכו על בטוח, לכו בזהירות!


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה