שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת עור
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת עור
 

רציתם בוטוקס וגיליתם שמשתמשים בחומר אחר?


botoxdoc

בוטוקס תל אביב הינה מרפאת אסתטיקה. המתמקדות המרפאה הינה טיפולי בוטוקס שנועד בעיקר לטיפול בקמטי הבעה כמו קמטים במצח, בין הגבות וקמטי צחוק ליד העיניים.  בוטוקס תל אביב מאגד מגוון של מאמרים ועידכונים על בוטוקס, ומפרט לגבי שיטות מתקדמות של הזרקות בוטוקס.  ניתן גם למצוא הרבה מידע לגבי מילוי קמטים ועיבוי שפתיים.

 
 

 

במידה ואתם מתעניינים בטיפול בבוטוקס, קרוב לוודאי נתקלתם בחומרים שונים המהווים תחליפים לבוטוקס, המיוצרת על ידי חברת אלרגן. בכתבה זו נעבור על הסוגים השונים של החומרים.

חשוב לאמור שכיום יש רק תחליף יחיד לבוטוקס, חומר הידוע בשם דיספורט. יש סוג תרופה אחרת הידועה כקסיאומין שכיום לא נמצאת בשוק הישראלי. עיקר מאמר זה יתרכז בתרופה דיספורט.

כל התכשירים הם בעצם סוגים שונים של הבוטולינום טוקסין (הרעלן של חיידק הבוטולינום). הרעלן פועל על ידי שיבוש ההולכה בין העצב לשריר וכך גורם להחלשת השריר. השרירים שעוברים טיפול הם השרירים הקשורים להבעות פנים, בזמן שהבעות פנים חוזרות פועלות ליצירת קמטים לאורך זמן.

כפי שהוזכר, כל החומרים הם נגזרות שונות של אותו רעלן, אבל בסוף כל אחת בעצם תרופה קצת שונה. השונות ניצרת כתוצאה מאופן הייצור, שבו הרעלן עובר תהליך זיקוק. התרופה של אלרגן, בוטוקס, נותר אחרי הטיהור עם חלבון בגודל מסוים קשור לרעלן עצנו. מנגד התוצר הסופי של חברת איפסן, דיספורט, מסיים את תהליך הייצור עם תערובות של חלבונים בגדלים שונים המחוברים לרעלן. השוני הזה גורם גם לשוני בתוצאות לאחר ההזרקה.

התחליף לבוטוקס בישראל: דיספורט

דיספורט בא באמפולה של 500 יחידות. חשוב לדעת שהיחידות הללו לא מגבילות ליחידות של בוטוקס. ההבדל הזה יכול לגרום לתקלות בקרב רופאים שלא רגילים להשתמש בשני התכשירים. נערכו מספר מחקרים שניסו להגיע למסקנה לגבי היחס המדויק בין דיספורט לבוטוקס, אבל עדיין אין תשובה ברורה. כדי להמיר יחידות של בוטוקס ליחידות של דיספורט יש להכפיל את מספר היחידות בין 2 עד 5. כדי להמחיש, אם רופא היה מזריק בנקודה פרטנית 2.5 יחידות בוטוקס, המינון ביחידות דיספורט יהיה בין 5 עד 12.5 יחידות.

מעבר לכך, יש גם הבדל בהשפעה הקלינית. יש עדויות שדיספורט נוטה להתפזר יותר באופן מקומי. דבר זה יכול להיות נהדר בטיפול בהזעת יתר או בשימושים רפואיים כגון בטיפול בכאב ראש כרוני. בטיפולים באזור הפנים, תופעה זו יכולה להגביר את הסיכוי להשפעה על שרירים לא על פי התכנון וכך לגרום לתופעות לוואי בתדירות גבוהה יותר. בטיפול בקמטים במצח דבר זה יכול להתבטא בצניחת גבות, אם הדיספורט מערב את הסיבים של שריר המצח שמעל הגבות. בטיפול לקמטים בין הגבות, ההתפשטות המקומית המוגברת יכולה לגרום לצניחת עפעף.

עוד הבדל הינו משך ההשפעה. יש מחקרים שהראו שמטופלים נהנים מתקופת השפעה ארוכה יותר לאחר הזרקת דיספורט בקבוצה קטנה של מטופלים. לרוב שני התרופות גורמים להשפעה המתארכת לאחר טיפולים חוזרים. לאחר כשנתיים משך ההשפעה תשאף לשישה חודשים לבוטוקס ודיספורט כאחד.

חשוב להכיר שעדיין אין מחקרים חד משמעיים ונדרשת התמקדות נוספת בנושא. הרבה פעמים רופא יעדיף להשתמש במוצר מסוים רק בגלל הרגל ונוחות אישית. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה