שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> תוספי מזון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תוספי מזון
 

אנטיביוטיקה ופרוביוטיקה - כיצד הן חיות בשלום?


גרמזה

צוות חברת גרמזה פרמצבטיקה

שירות לקוחות - 1-800-366-777

 
 

 

מס' עובדות על אנטיביוטיקה

אנטיביוטיקה הינה תרופה נפוצה אשר כל אחד מקבל לפחות פעם אחת בחיים. אנטיביוטיקה פועלת כנגד סוגים שונים של חיידקים ופטריות אך אינה יעילה כנגד וירוסים (למשל, אנטיביוטיקה אינה יעילה כנגד מחלת השפעת הנגרמת על ידי וירוס ולא חיידק). ישנן תרופות אנטיביוטיות היעילות כנגד זן ספציפי של חיידקים והן חסרות השפעה על זן אחר, מאידך ישנן כיום תרופות אנטיביוטיות חזקות הנקראות בשפה מקצועית "אנטיביוטיקה רחבת טווח" והן יעילות כנגד סוגים שונים של חיידקים. בעבר הופקו תרופות אנטיביוטיות באופן טבעי ממיקרואורגניזמים כגון חיידקים ופטריות, אך כיום רובן מיוצרות באופן סינתטי. אנטיביוטיקה ניתנת בדרך כלל למשך 7 עד 14 ימים, אך לעיתים יש צורך בשימוש ארוך טווח שנחוץ בכדי לטפל בדלקות כרוניות מסוימות. גופנו מכיל באופן טבעי מגוון רחב של "חיידקים ידידותיים" המסייעים לשמור על סביבה מיקרוביאלית תקינה במערכת העיכול, על פני העור ובנרתיק בנשים. נטילה ממושכת של אנטיביוטיקה, או נטילת אנטיביוטיקה רחבת טווח, תפגע באוכלוסיית החיידקים הידידותיים הללו בנוסף לחיסולו של החיידק המזיק. שימוש ממושך ובלתי מבוקר באנטיביוטיקה עלול להיות מסוכן ולגרום לתופעות לוואי. לכן, חשוב שהרופא המטפל ישקול את היתרונות והחסרונות של השימוש באנטיביוטיקה בכל מקרה לגופו. 

מה יכול להיגרם כתוצאה מנטילה ממושכת של אנטיביוטיקה?

אחד החסרונות של שימוש חוזר ונשנה באנטיביוטיקה הינו העמידות שהחיידקים מפתחים לסוגי האנטיביוטיקה והטיפול הופך לא אפקטיבי. זו גם הסיבה שבעולם הרפואה חוששים כי ביום מן הימים לא יהיה מענה טיפולי מתאים כנגד זני חיידקים שפיתחו עמידות והפכו "בלתי מנוצחים".

חסרון נוסף נובע מחוסר האיזון שנוצר בגוף ובמערכת העיכול בפרט, לאחר שהאנטיביוטיקה חיסלה גם את החיידקים הטובים. חוסר איזון זה מוביל בדרך כלל לבעיות בתפקוד מערכת העיכול, כאבי בטן, בחילות, חולשה, שלשולים, דלקת מעי, להיחלשות של מערכת החיסון ולהיווצרות פטרת וקנדידה בגוף ופטריה וגינאלית בנשים.  

מדוע חשוב ליטול פרוביוטיקה במהלך טיפול אנטיביוטי ולאחריו?

פרוביוטיקה הינה משפחה של חיידקים ידידותיים החיים באופן טבעי במערכת העיכול שלנו ומסייעים לשמירה על תפקודה התקין, לפרוק המזון אותו אנו אוכלים, לחיזוק המערכת החיסונית ולמניעת שגשוגם של בקטריות וחיידקים מזיקים.

נטילת תוסף פרוביוטיקה במהלך הטיפול האנטיביוטי מסייעת לשמירה על פעילות תקינה של מערכת העיכול ולמניעה של תופעות הלוואי העלולות להיווצר מנטילת אנטיביוטיקה כגון פטרת וקנדידה, בעיות עיכול, כאבי בטן, שלשול, חולשה חיסונית ועוד. חשוב לזכור – כאשר נוטלים תוסף פרוביוטיקה במהלך טיפול אנטיביוטי יש להרחיק את נטילת התוסף לפחות שעתיים מנטילת האנטיביוטיקה, וזאת בכדי שהאנטיביוטיקה לא תחסל גם את החיידקים הטובים שבתוך הכמוסה. מומלץ להמשיך את נטילת התוסף גם לאחר סיום הטיפול האנטיביוטי, למשך לפחות חודש-חודשיים נוספים וזאת בכדי לעזור לפלורת החיידקים הידידותיים להשתקם ולשגשג מחדש.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה