שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> תוספי מזון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תוספי מזון
 

כולסטרול גבוה - איך ניתן להוריד כולסטרול גבוה


ויטהמול
 
 

להוריד כולסטרול גבוה ע"י דיאטה להורדת כולסטרול
כולסטרול הוא תרכובת כימית אשר מופקת באופן טבעי על ידי הגוף, שילוב של שומנים בדם וסטרואידים. הכולסטרול מצוי בזרם הדם ובכל תאי הגוף, חיוני לבניית קרומי תאים, הורמונים סטרואידים ולתהליכים שונים בגוף. עם זאת, כולסטרול גבוה בדם הוא אחד מגורמי הסיכון העיקריים למחלות לב כלי דם ושבץ מוחי.

כולסטרול LDL נקרא "כולסטרול רע", מאחר ורמות גבוהות שלו מגדילות את הסיכון של העורקים הכליליים מחלת לב .
לאדם עם כולסטרול גבוה ולבעלי היסטוריה של מחלות לב במשפחה, אימוץ דיאטה להורדת כולסטרול גבוה בדם לטווח הרצוי חשובה לטווח הארוך מבחינה בריאותית. כולסטרולHDL  נקרא "כולסטרול הטוב", אינו שוקע בדם ועוזר לפנות כולסטרול "רע" מדפנות כלי הדם.סינכול - להורדת כולסטרול

כולסטרול גבוה ("כולסטרול רע") הוא אחד הגורמים העיקריים למחלות לב וכלי דם, שהן גורם המוות מספר אחת בעולם המערבי כיום ולכן חשוב מאוד לעשות דיאטה להורדת כולסטרול גבוה כאשר נדרש. קיים קשר ישיר בין כולסטרול גבוה לבין עלייה בסיכון למחלות לב וכלי דם כמו טרשת עורקים.
כולסטרול גבוה שוקע על דפנות העורקים בתהליך שיוצר בסופו של דבר מעין פקק בתוך העורק שחוסם זרימת דם, גופנו זקוק לאספקת דם עשיר בחמצן באופן קבוע וכל הפרעה לאספקה זו יוצרת תגובות חמורות מאוד כמו התקפי לב, תעוקת חזה, שבץ ועוד..


גורמי השפעה על רמות הכולסטרול – איך להוריד כולסטרול גבוה

• פעילות גופנית: עוזרת לירידה במשקל (גורם סיכון), מעלה את רמות ה-HDL ומורידה את רמות ה-LDL בדם, על מנת להוריד כולסטרול גבוה רצוי להרבות בפעילות גופנית.

• עודף משקל: השמנת יתר ועודף משקל תמיד גורמים לעלייה ברמות ה-LDL (כולסטרול גבוה) וירידה ברמות ה-HDL. עודף משקל יוצר פעולה הפוכה לפעילות גופנית סדירה. לצד דיאטה להורדת כולסטרול מומלץ ליטול תוסף תזונה מאושר בכדי לתמוך בתהליך הורדת כולסטרול.

• תזונה: מזון שומני מהחי, עשיר בשומן רווי יעלה את רמות הכולסטרול "הרע" ויגרום לעודף משקל.

• גיל ומין: עם הגיל רמות הכולסטרול עולות ויש לשים יותר לב, לגברים רמות גבוהות יותר ולכן הסיכון לכולסטרול גבוה גדול יותר.

• תורשה: גורמים גנטיים משפיעים על קצב ייצור הכולסטרול בגוף ואופן סילוקו מהגוף. כך שאם יש לך כולסטרול גבוה ייתכן שקבלת מטען גנטי אשר תומך בכך.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה