שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2480
מאמרים: 7532
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> תוספי מזון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תוספי מזון
 

מוצרי הכוורת השונים שאתם חייבים להשתמש בהם


yaniv unger
 
 

כשחושבים על הדבורה ועל הכוורת  חושבים על דבש, ואכן רבות כבר דובר אודות טעמו המתוק, על סגולותיו הרפואיים והשימושים הרבים בו. אך מוצרי הכוורת אינם מסתכמים רק בנוזל המתקתק והמפורסם וישנו עולם שלם של מוצרים שנמצאים בכוורת ולהם ערך תזונתי וובריאותי גבוה.

ככלל, מוצרי הכוורת המשלימים מתחלקים ל-2 קבוצות עיקריות;  מוצרים שהדבורים אוספות ומלקטות בטבע, ומוצרים שהן מייצרות בתוך הכוורת.

מוצרים שהדבורים אוספות ומלקטות בטבע:

הפולן –אבקת הפרחים- נקראת לפעמים כ"מזון המושלם" מכיוון שהיא מכילה עושר מדהים של מרכיבים תזונתיים והיא אולי המזון המאוזן ביותר מכל המזונות שהאדם אוכל. הפולן משמש את האכלת הרימות בכוורת והוא נוצר מאבקת הפרחים שאוספת הדבורה בזמן יניקת הצוף.
הפולן מכיל מרכיבים כימיים טבעיים שהם מונעי חימצון ואנטי ויראליים המועודדים את הפעילות בתא והשמן המופק ממנו משמש בתעשיית הקוסמטיקה כמקנה לחות.. הפולן כשר למאכל. פרופוליס – מופק משרף עצים ומשמש לבניית הכוורת ולחניטת "פולשים". הרפואה האלטרנטיבית ממליצה להשתמש בפרופוליס לחיזוק המערכת החיסונית והוא שימש בהצלחה בטיפול בדלקות קשות בעצמות וברקמות רכות שלא נפתרו בעזרת אנטיביוטיקה וניתוחים. גם בתחום הקוסמטיקה יש לפרופוליס תכונות חשובות: הוא שומר על לחות העור, מסייע באיזון רמת החומציות של העור, במניעת נזקי קרינה אולטרא סגולה ובמניעת התפתחות חיידקים. ניתן לרוכשו עם כשרות מתאימה.

 *את הפולן, מזון המלכות והפרופוליס מומלץ לקנות בנפרד מהדבש, היות וחומציות הדבש מנטרלת חלק מהאפקטיביות שלהם.

מוצרים שהדבורים מייצרות בתוך הכוורת:

מזון המלכות – מוצר אשר נחשב ליוקרתי מבין מוצרי המכוורת. מזון המלכות משמש להזנת רימות המלכה שניזונה ממנו על להתבגרותה. הוא מעניק למלכת הדבורם פוריות ומאריך את חייה. מזון המלכות עשיר בחלבונים, פחמימות, שומנים, מינרלים, סידן, אשלגן, ברזל וויטמינים (ביחוד ויטמינים מקבוצת B - תיאמין,ריבופלווין, ניאצין, ביוטין ועוד). כמו כן, למזון המלכות תכונות אנטי בקטריאליות והוא עוזר למערכות הגוף להתמודד עם תופעות של חולשה, דכאונות ומצבי עייפות, מחזק את המערכת החיסונית של הגוף ואת מערכת העצבים, מסייע להחלמה ממחלות וניתוחים, מסייע בריפוי דלקות פרקים, מעלה את התאבון, תורם לשיפור העירנות, מעלה את רמת ההמוגלובין וכן תורם להורדת הכולסטרול והשומנים. מחקרים הראו שנתינת מזון מלכות לבעלי חיים גרמה לעליה בכושר ייצור הביציות בשחלות, להתפתחות מינית מהירה והארכת משך החיים.
מזון המלכות מכיל מגוון מרכיבים שומניים בעלי תכונות אנטי-מיקרוביאליות ומרקם של תחליב. לכן הוא אידאלי לתכשירים להגנה על העור. לגבי כשרותו, קיימת מחלוקת. הדונג שמייצרות הדבורים משמשת לבניית חלת הדבש. הדונג נוצר בבלוטות באזור הבטן של הדבורה. ייצור הדונג מתחיל ביום ה-10-17  לחיי הדבורה. מהיום ה-18 לחייה היא חדלה לייצר דונג והבלוטות מתנוונות. בדונג משתמשים הן התחום הקוסמטיקה באמצעות נרות, פלסטרים וקרמים וטיפול בפצעי בגרות- לדונג סגולות של משיכת רעלים החוצה.
 
יערת דבש -  יערת הדבש היא המצע (העשוי מדונג) שעליו ובתוכו מאכסנות הדבורים את הדבש. השימוש ביערת הדבש מתאים גם לאוכל וגם כתרופה. באוכל צורת האכילה המקובלת היא קוביות שנחתכו:  בגודל של ב – 3 ס"מ.  את הקוביה ניתן לאכול כממתק עד שכל הדבש נמוך בפה ואז נשאר הדונג אותו אפשר ללעוד כמו מסטיק עד שנמאס וזורקים. ארס הדבורים!!!! כן זו לא טעות... ארס הדבורים הוא כנראה המוצר היעיל ביותר לטיפול במחלות שונות של האדם, צורת הטיפול בארס, כמו גם השימוש בשאר מוצרי הכוורת לטיפול נקראת אפיתרפיה.  הבסיס הכימי ודרך הפעולה של הארס עדיין לא ידוע במדויק. ייתכן שחלבונים מסוימים בארס משפיעים על מערכות החיסון והעצבים. בארה"ב, הטיפול בארס דבורים אינו מאושר רישמית בשל בעיות רגישות.  אולם נעשה שימוש בארס דבורים בטיפול ברשימה ארוכה של מחלות, ביניהן דלקת מפרקים, אסטרמה, סקלרוזיס, דיכאון, עייפות כרונית, צלקות, סרטן עור, אקזמות ועוד.
ארס הדבורים הביא להחלמת 68% מתוך 202 חולים כרוניים במחלות אורטופדיות וראומטיות שטיפול קונבנציונלי לא שיפר את מצבם.
החדרת הארס לגוף נעשית בכמה אופנים:
א. הזרקה תת עורית מדי יום והגדלת הכמות תוך כדי מעקב אחר הריאקציה. ב. עקיצת דבורים.   ג. אקופונקטורה עם ארס דבורים. ד. אמבטיות חלקיות עם ארס דבורים. ה. שימוש חיצוני במשחות. ריפוי בעזרת ארס דבורים נעשה רק לאחר בדיקה לשלילת רגישות לארס.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה