שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> תוספי מזון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תוספי מזון
 

סיוע בדלקות פרקים ושחיקת סחוס עם תוספי תזונה טבעיים


ויטהמול
 
 

כאבי פרקים כתוצאת שחיקת סחוס או מדלקת פרקים
שחיקת סחוס (ארתריטיס) פוגעת בכ- 13% מהאוכלוסייה וככל שהגיל מתקדם, עולה אחוז הסובלים מכאבי פרקים. כאמור, מפרק הוא אזור בגוף שעליו מתחברות שתי עצמות או יותר. המפרקים מאפשרים בדרך כלל תנועה בין העצמות. מפרקים בנויים בצורה המאפשרת עמידה במאמצים מכניים וגם תנועה. שחיקת סחוס פוגעת בגברים ונשים כאחד, הסימפטומים הראשונים מופיעים בד"כ לאחר גיל 40 והשכיחות עולה עם העלייה בגיל.
כידוע, כל מפרק בגוף האדם מצופה בחלקו הפנימי בסחוס. תפקיד הסחוס להפריד בין העצמות היוצרות את המפרק ולאפשר תנועה חלקה של המפרק, כמו כן, הוא מתפקד כבולם זעזועים אשר נוצרים בעת פעילות בה מעורב המפרק (הליכה, קפיצה וכו'...), לכן מצב של שחיקת סחוס לרוב ילווה בכאבי פרקים, שכן אין מה שיבלום זעזועים לעצמות המפרק – וכך כאב הפרקים מאותת על הבעיה הרפואית.
הסחוס מורכב ממספר חומרים, חלקם ניתנים לתגבור ע"י תוספי תזונה טבעיים כמו מולטיפלקס פורטה.

הקלה בשחיקת סחוס עם MSM (מתיל סולפוניל מתאן)
הינו חומר על בסיס גופרית המסייע בבנייה וחידוש רקמות, בניית קולגן ורקמת חיבור, מסייע בשיכוך כאבי פרקים, מסייע במצבים של שחיקת סחוס ובעל אפקט אנטי-דלקתי. הוא מצוי בריכוזים נמוכים בנוזלי הגוף וברקמות וזקוק להתחדשות יומיומית על-ידי אספקה חיצונית באמצעות מקורות תזונתיים. הוא מסייע לשיכוך כאבי שרירים ושלד, וכן מסייע בשיפור סימפטומים פיזיולוגיים של מחלות מפרקים, ה- MSM  מסייע לשיכוך כאבים הנובעים מדלקות שרירים ופרקים כדוגמת אוסטאוארטרטיס. חולי ארטריטיס אשר נטלו MSM מדווחים על הקלה משמעותית וארוכת טווח של כאבי פרקים, שחיקת סחוס, הקלה בקישיון, בנפיחות ושיפור דלקת פרקים ממנה סובלים.

סיוע בטיפול בדלקת פרקים עם בוסבליה סרטה -Boswellia Serrata
הבוסבליה סרטה (לבונה) מסייעת במניעת ייצור גורמי דלקת פרקים רבי עוצמה וזאת ללא כל תופעות לוואי. היא מסייעת בהקטנת מעבר תאי חיסון דלקתיים אל הרקמות ומכווצת אותן תוך שיפור אספקת חמצן אליה וכן מסייעת בשיבוש התגובה הדלקתית בשלביה המוקדמים. הלבונה מסייעת בטיפול בכאבי דלקת פרקים ודלקות אחרות וכן מסייעת בהקלה על קשיות מפרקים מהם סובלים חולי דלקת פרקים ומאפשרת תנועתיות טובה יותר. במצבי שחיקת סחוס הקיימת לצד דלקת פרקים לבוסבליה עשוי להיות אפקט רב של שיפור המצב.

פרנה קנליקולוס - Perna Canaliculus
ריכוז של צדפת ה Grunlipp-Perna canaliculus הגדלה בניו-זילנד וידועה כבעלת תכולה גבוהה של גליקוזמינוגליקן אשר ידוע כמסייע במצבי שחיקת סחוס. זו תרכובת של חומצות אמינו וסוכרים אשר הינה למעשה המרכיב העיקרי של הסחוסים (ונחוצה למניעת שחיקת סחוס) ומסייעת ביצירת הנוזל הממשחי (סינוביאלי) האחראי על פעילותם ותנועתם החלקה של המפרקים. פעולתו של הגליקוזמינאוגליקן נעשית באמצעות מניעת התפרקותם של הפרוטאוגליקנים. כמו כן עשירה צדפה זו בחומצות אומגה 3 בלתי רוויות - חומצות אלו בעלות תכונות אנטי דלקתיות ומדכאות את ייצור גורמי דלקת פרקים בגוף, הן יכולות לסייע במצבים כגון אוסטאוארטרטיס המאופיינים בשחיקת סחוס, שכן הן לא רק מסייעות בהקלה על תסמיני הדלקת אלא מסייעות למניעת היווצרות האנזימים הגורמים להרס הסחוס.

תסמינים לדלקת פרקים
דלקות מפרקים הן קבוצת מחלות הכוללות נזק למפרקי הגוף. דלקות פרקים נחשבות לגורם המוביל לנכות באוכלוסייה מבוגרת מ 65. כ200 מחלות יכולות לגרום לדלקת פרקים בצורות שונות, כאשר ההופעות הנפוצות ביותר של דלקת מפרקים הן של דלקת פרקים ניוונית (osteoarthritis) ושל דלקת פרקים שיגרונית (rheumatoid arthritis). מחלות הגורמות לדלקת מפרקים יכולות להיות מחלות אוטואימוניות (כשלים חיסוניים), מחלות על רקע שקיעת גבישים במפרקים ומחלות זיהומיות שונות לרבות דלקת מפרקים זיהומית. דלקת מפרקים ניוונית יכולה להתפתח בעקבות טראומה גופנית או זיהום במפרק או על רקע שימוש מרובה במפרק או גיל מבוגר.
באבחון כאבי פרקים מבדילים בין כאב הנובע מהמפרק לכאב הנובע ממבנים אחרים ובין כאב דלקתי לכאב אחר. הבדיקה הפיזיקלית כוללת את המפרקים הכאובים וכן מחפשת אחר סימנים אחרים (כמו חום ופריחה) היכולים להעיד על בעיה סיסטמית. בבדיקת המפרקים תרים אחרי סימנים שונים כמו סימני דלקת פרקים ( אדמומיות ונפיחות, חום מקומי ורגישות). בדיקות נוספות עשויות להיות:בדיקות דם, הדמיות ושאיבת נוזל מהמפרק. הדמיות מאפשרות זיהוי שינויים כגון: התגרמות רקמות רכות, שחיקת סחוס , הופעת ציסטות ואובדן מרווחים מפרקיים. שאיבת הנוזל הסינוביאלי מהמפרק מאפשרת לזהות נוכחות של נוזל עודף וכן לבדוק את הנוזל עצמו ולמצוא סימנים כגון: דימום, עכירות וסימנים מעבדתיים נוספים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה