שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2210
מאמרים: 7172
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> תוספי מזון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תוספי מזון
 

תוספי תזונה - האם הם באמת מועילים?


אסף סגל

אסף סגל | נטורל ביוטק

www.naturalbiotech.co.il

כל מה שאתם צריכים לדיאטה מהירה ובריאה

טל 1700-726-226

 
 

תוספי תזונה הם רכיבי מזון כגון: ויטמינים, מינרלים, אנזימים, צמחי מרפא ועוד. תוספי תזונה נועדו לסייע בטיפול במצבי בריאות שונים ובהשלמה של רכיבי תזונה לכאלו שמחסירים אבות מזון מסויימים. בשנים האחרונות שוק תוספי התזונה גדל משמעותית ככל שאוכלוסית הטבעונים גדלה ואיתה המודעות לאכילת כל אבות המזון החיוניים לגוף. תוספי תזונה מגיעים בדרך בצורה של קפליות, כמוסות, תמציות, אבקות ותרסיסים. 

 

מחקרים שונים הראו שתוספי תזונה יכולים לסייע במצבי בריאות שונים ולשפר את הבריאות הכללית. סידן למשל, יכול לסייע לאנשים הסובלים מעצמות חלשות ומבריחת סידן בגוף. אומגה 3 יכולה לסייע לאנשים הסובלים מבעיות לב וחומצה אלפא ליפואית לסוכרתיים. 

לשימוש בתוספי תזונה עלולות גם להתלוות גם תופעות לוואי כשנוטלים תרופות מרשם ויש להיוועץ ברופא לפני כל שימוש בתוסף תזונה חדש. אנשים רבים תופסים את תוספי התזונה כמוצרים טבעיים בעלי השפעה קטנה על הגוף אך לא כך המצב. ישנם תוספי תזונה עם השפעה עוצמתית מאוד על מערכות הגוף. במיוחד לפני ניתוחים יש לעדכן את הצוות הרפואי על כל שימוש שנעשה בתוספי תזונה כי לחלקם יש השפעה על חומרי הרדמה. נשים הרות או מניקות צריכות להמנע משימוש בתוספי תזונה לפני ייעוץ עם הרופא המטפל כי לא נעשו מספיק מחקרים על השפעתם של תוספי תזונה בנשות הרות ומניקות.

היום, כשהמודעות ליתרונות הבריאותיים בתוספי תזונה עולה, חברות רבות מוסיפות תוספי מזון למזונות רבים כגון: חיידקים פרוביוטיים ליוגורט, סיבים תזונתיים לדגני בוקר וויטמינים למשקאות וחליטות תה. 

אישורים לתנאי ייצור נאותים ניתנים על ידי ארגוני הבריאות בכל מדינה. תקנים אלו הם תקנים בינלאומיים המבטיחים את בטיחותם של הרכיבים, פירוט הרכיבים על תויות המוצרים ואת נקיונם של המפעלים המייצרים על מנת למנוע זיהומים. משרדי הבריאות בעולם אינם נותנים אישורי ליעילות תוספי מזון ואין לייחס סגולות ריפוי למזון. 

תמיד מומלץ להיוועץ עם הרופא המטפל או עם הרבליסט קליני לפני כל שימוש בתוסף תזונה חדש. 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה