שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> תוספי מזון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תוספי מזון
 

תזונה נכונה לחיים ארוכים


אבי ביטון
 
 

 

כידוע, התרבות המערבית הביאה עימה מגוון של מאכלים בהיצע עצום ובנגישות  מיידית, כך שהתפריט הממוצע שלנו כיום כולל שומנים וכולסטרול, סוכרים וצבעי מאכל, חומרי טעם וריח ועוד חומרים ההופכים את התפריט היומיומי שלנו לעתיר ברעלים שונים. המודעות ההולכת ועולה לחשיבותה של תזונה נכונה מביאה רבים לחפש את תפריט האכילה האידיאלי עבורם.

 

כיום, קשה למצוא אדם שאינו מתרגל באופן קבוע ספורט כלשהו במקביל לשילוב תזונה נכונה הכוללת את אבות המזון החשובים. המודעות לחשיבותה של תזונה בחיינו הינה אחד הגורמים המשפיעים על אורך חייו של אדם, וכמובן על אורח חייו ואיכותם, שכן תזונה לוקה בחסר או עתירת שומנים, תזונה שאין בה את כל אבות המזון או כזו המעייפת את הגוף משפיעה לטווח הארוך והקצר על הבריאות הגופנית והנפשית של האדם.

 

כדי לקבל מידע נוסף על תזונה נכונה ניתן לקרוא באחד מאתרי האינטרנט הרבים הקיימים ברשת כיום, ומציעים מידע נרחב על תפריטי אכילה נכונים, על אבות המזון הדרושים לקים תזונה בריאה, ועוד. בכל פורום תזונה המונחה על ידי דיאטנית או גורם מוסמך אחר כגון רופא, ניתן לשאול כל שאלה העולה על רוחכם ולהיוועץ בתופעות השונות של מאכלים בריאים ולא בריאים. אין ספק כי פורום תזונה אינו מהווה תחליף לבנייה של תפריט אישי על ידי דיאטנית, אולם ניתן לקבל מידע רב באמצעות השאלות הקיימות באתר והמידע על המאכלים השונים.

 

רצוי, אם כן, להיפגש עם דיאטנית לקביעת תפריט נכון ולהמשיך להתעדכן במידע חשוב על תזונה נכונה בכל פורום תזונה המועדף עליכם, בין שהוא מונחה על ידי איש מקצוע מוכר ובין שהוא שייך לאחת המרפאות התזונתיות בארץ. כאמור, שילוב של פעילות גופנית בבניית תפריט תזונה בריאה המבוסס על כל אבות המזון הינה בגדר פעולה חיונית ומי מאתינו שנמנע עד כה משילוב כלשהו של פעילות גופנית זו או אחרת בחייו יכול להתחיל אפילו מהליכות יומיומיות קצרות, אפילו לקילומטרים ספורים.

 

תזונה נכונה היא אחד הגורמים העיקריים המשפיעים על אורח חיינו, כאמור, ושמירה על בריאות הגוף שלנו בעוד מספר עשורים מתחילה כבר מהיום. כל פורום תזונה המציע מידע נרחב על הנושא יכול להעשיר אותנו בכללי אכילה חשובים ועקרונות מהותיים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה