שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> זוגיות ונישואין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
זוגיות ונישואין
 

אפשר לקיים זוגיות טובה, צריך רק להשקיע בזה


 
 

בהיסטוריה הלא מאוד רחוקה, היו אנשים מתחתנים בגיל צעיר, בתחילת שנות ה-20 שלהם, ונשארים נשואים למשך כל ימי חייהם, לטוב ולרע. כיום השתנה המצב מסיבות רבות. אנשים מתחתנים בגיל מאוחר יותר ובמקרים רבים (בישראל בסביבות שליש מהזוגות), מתגרשים. בני הזוג מודעים לכך שקיימות אפשרויות רבות מחוץ לחיי הנישואין, וגם בני זוג פוטנציאלים רבים קיימים שם בחוץ, ואפשרות הגירושין מונחת כל הזמן על השולחן. 

שיתוף עוזר לאיוורור בעיות, אבל במקרה של בעיות בנישואים - קשה מאוד לערב אנשים אחרים. המשפחה הקרובה מעורבת מדי ולרוב משוחדת לצד שלה, ואת החברים אנחנו לא רוצים לערב עד אחרון הפרטים כדי לשמור על האינטימיות והפרטיות שלנו כזוג. במקרים כאלה, כדאי לפנות ליועץ נישואים שמתפקד על תקן מתווך ומפשר נטול פניות, ויכול לעזור לנו לברר מאיפה נובעת הבעיה ואיך לטפל בה. הרבה דברים שקשה להתמקד בהם במסגרת מערכת היחסים בין בני הזוג, יכולים להתחדד במסגרת טיפולית. 

התקשורת היא המפתח לחיי זוגיות טובים, אבל לכל זוג יש נושאים שבהם הוא מתקשה לתקשר, יועץ נישואים טוב יכול לגרום לבני הזוג לתקשר גם בנושאים קשים, והוא יכול לעזור במצבים רבים שבהם נתקלים בקשיים בחיי הנישואים, למשל: 

שחיקה בנישואים לאורך זמן– בני הזוג משתנים ומתפתחים עם הזמן, לפעמים הם מתפתחים לכיוונים שונים. הדברים שמשכו אותנו בעבר אצל בן הזוג, הם היום הדברים המעצבנים ביותר. אהבתי שאשתי ספונטנית וחמה, היום היא נראית לי קלת דעת וקולנית. האהבה נשחקת והפיתויים מבחוץ קורצים. מלבד זאת, אהבה והתרגשות מבן הזוג להגיע כך סתם אחרי 20 שנים. צריך לתחזק את הנישואים, ולעזור להתרגשות להיות נוכחת בזוגיות שלכם. לא כל הזמן, אבל ניתן לעורר רגשות גם אחרי 20 שנה. 

נישואים בגיל מאוחר– בני זוג שחיו במשך שנים לחיי רווקות, התרגלו לחופש, לחוסר המחוייבות ומתקשים לעשות את הפשרות שדורשים חיי הנישואים. 

נישואים בגיל צעיר– בני זוג שלא מפרגנים זה לזה, ימצאו את עצמם תקועים במצבים שהתאימו בעבר והיום כבר לא. לדוגמא, רונית שילדה וגידלה את ילדיה בגיל צעיר, תוך בחירה להישאר בבית ולא לצאת לעבודה. בגיל 30, כשהילדים גדלו מעט רונית נמצאת על סף החלטות משמעותיות. היא רוצה לצאת ללימודים כדי להגדיל את סיכוייה להשתלב בשוק העבודה. בעלה יאיר מבין שהדברים צריכים להשתנות. הוא עצמו צריך להיות מעורב יותר בגידול הילדים, התקציב המשפחתי יקטן לתקופה מסויימת על מנת לשלם על הלימודים, הוא יאבד את מעמד המפרנס היחיד בבית (עם היתרונות והחסרונות שבכך). זהו שינוי שבני הזוג צריכים להתמודד איתו. 

משבר או אסון מכל סוג– הכי קל להיות עם בן הזוג כשהכל פשוט ונעים, יש כסף, הילדים גדלים וכולם רגועים. ברגע אחד יכול להגיע משבר, כמו למשל פיטורין של אחד מבני הזוג. משברים יכולים לקרב או להרחיק בין בני הזוג. יועץ נישואים יכול לכוון אתכם להתמודדות טובה בזוגיות בשעת משבר. 

אי הסכמות שונות: גידול הילדים, מין, כסף– חילוקי דעות שנראים כאילו אינם ניתנים לפיתרון יכולים להעיב מאוד על חיי המשפחה. בן זוג שרוצה לחנך את הילדים חינוך שמרני וקפדני, עם חוקים ברורים ועקרונות, ובת זוגו המעוניינת בחינוך מתירני יותר, בחופש ובאחריות לילדים. בן זוג שמבזבז כסף מעבר להכנסותיו, ובת זוג שמעוניינת לחסוך לימי צרה. אפשר להתפשר על כל דבר כמעט, אבל צריך ללמוד ללכת אחד לקראת השני. 

לסיכום, לא כדאי להתעלם מהבעיות, אלא לקיים תקשורת מתמשכת עם בן זוגנו לחיים, גם על דברים שקשה לדבר עליהם, ואם לא תוכלו לבד – כדאי מאוד לדבר עם מומחה שיכול לייעץ לכם על פתרונות במסגרת הנישואים לפני שבוחרים בפתרונות אחרים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה