שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> זוגיות ונישואין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
זוגיות ונישואין
 

הורות וזוגות גאים – כל הדרכים להפוך להורה: אימוץ, פונדקאות ותרומת זרע


danielaei
 
 

 

מסתבר שגם זוגות חד מיניים מעוניינים להפוך יום אחד להורים. אם בעבר הומוסקסואלים ולסביות היו יכולים לממש את רצונם להפוך להורים רק בתנאי שעברו תהליך של אימוץ ילדים מחו"ל, הרי שכיום עומדות בפני הזוגות אופציות נוספות היכולות לעזור להם להגשים את חלומם: פונדקאות ותרומת זרע.

אימוץ
מדינות רבות חסמו את אופציית האימוץ בפני גברים, כנראה בשל דעות קדומות, אשר לפיהן לנשים יש את התכונות המתאימות יותר לגידול ילדים. לכן נושא האימוץ הפך להיות רגיש ביותר בקרב הקהילה הגאה בכלל וההומוסקסואלים בפרט. החדשות הטובות הן שבישראל המערכת המשפטית נמצאת במקום נאור יחסית. מערכת המשפט הישראלית סבורה שמה שחשוב הוא טובת הילד, ולכן אין זה משנה אם מאמץ אותו זוג הורים הטרוסקסואלי או חד-מיני. בנוסף, יש היתר לזוגות גאים לאמץ ילד גם אם אינו הילד הביולוגי של אחד הצדדים. יש לציין שרוב האבות המאמצים הם הורים שהולידו ילדים במסגרת תא משפחתי נורמטיבי קודם, או במסגרת התקשרות עם אישה, בדרך כלל ידידה לסבית או רווקה שמאסה בהמתנה לחתן. האב המאמץ בדרך כלל לא זוכה לגדל את ילדיו באופן מלא כיוון שהוא חולק את גידול הילדים עם האם. בעיה נוספת שנוצרת ממודל הורות כזה, היא שלבן הזוג של האב אין מעמד חוקי של הורה לגבי הילדים.

פונדקאות
לא חייבים לעבור תהליך של אימוץ. אפשרות אחרת העומדת בפני משפחה חד מינית היא פונדקאות. לפי חוק הפונדקאות הישראלי נשים רווקות או זוגות חד מיניים אינם רשאים לקבל את עזרת המדינה לעבור את התהליך. ישנם גם זוגות שאמנם יכולים לזכות באישור הוועדה, אך אינם מעוניינים בכך בגלל משך הזמן הארוך שעליהם לחכות לאישור. כמו כן, יש מי שאינו מעוניין לקבל תרומת ביצית אנונימית כפי שנהוג בארץ. תהליך הפונדקאות עלול להתגלות כאתגר לא פשוט, מאחר והוא כולל איתור פונדקאית ותורמת ביצית, ביצוע הפריה חוץ-גופית, והתעסקות באלמנטים משפטיים, רפואיים ונפשיים של התהליך.

תרומת ביצית
הומוסקסואלים שלא רוצים לעבור את תהליך האימוץ, יכולים להסתייע גם בתורמת ביצית בכדי להפוך להורים. תורמת הביצית לרוב מאותרת באמצעות אתרי אינטרנט. על מנת לסייע לזוג הגאה, שואבים מהתורמת ביצית. לאחר מכן מפרים את הביצית בתא זרע של אחד מבני הזוג. כעבור מספר ימים מחזירים את הביצית לרחם של הנתרמת או של האם הפונדקאית. הליך זה נפוץ למדי ומקובל גם על ידי נשים שאינן מסוגלות להרות עקב בעיות פיזיולוגיות או על ידי רווקות שמעוניינות להפוך לאימהות חד הוריות.

תרומת זרע
לא רק רווקות שנמאס להם לחכות לבחור המושלם על מנת להקים משפחה משלהן, בוחרות בתרומת זרע. גם לסביות יכולות להגשים את חלומן להפוך לאימהות בדרך זו. לאחר ביקור בנק הזרע והחלטה להמשיך בתהליך, עוברות הנשים הזרעה מלאכותית לצורך הפריה מלאכותית. אם ההפריה נקלטה, ממשיכים באופן טבעי להתרחש תהליכי ההיריון והלידה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה