שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> זוגיות ונישואין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
זוגיות ונישואין
 

טבעות אירוסין לגברים חלק מהשינויים בתרבות שלנו


רותם וובז

רותם וובז

 
 

המנהגים התרבותיים של המאה ה 21 משתנים בקצב מטורף, וזה נוגע לכל תחומי החיים, עבודה, אהבה והגשמה עצמית.

אם פעם היה נהוג שאישה בבית והגבר יוצא לעבוד, הרי שהיום כולם עובדים גם האישה וגם הגבר הם המפרנסים, ויש לא מעט נשים שאפילו מפרנסות יותר מהגבר, נשים היום משתדלות להגשים את עצמן מבחינת קריירה ומחזיקות בתפקידים בכירים וניהוליים, למרות שעדיין יש לנו עוד הרבה עבודה בנושא, כי עדיין רוב התפקידים הבכירים מאוישים על ידי גברים אך עדיין יש פריצת דרך אדירה בתחום התעסוקה לנשים.

גם באהבה דברים השתנו, היום יש לנו הרבה זוגות בני אותו המין, שחוגגים את אהבתם בפומבי ואפילו מתחתנים ומקימים משפחות יחד, פעם זה היה טאבו, אהבה בין שני אותו בני מין הייתה מעוררת שנאה אצל אנשים אחרים, ולא הייתה מקובלת בחברה, מה שגרם להסתיר זאת, וממש את האהבה בחדרי חדרים ובסוד.

טבעות אירוסין, את השינויים במנהגים המוסכמים שהיו מקובלים ניתן לראות בברור, דרך חנויות התכשיטים, עד לא מזמן הגבר היה מגיע ובוחר לבת הזוג שלו טבעת אירוסין, אבל לאחרונה יותר גברים מגיעים עם בת הזוג ובחורים טבעת אירוסין יחד, ולא רק לאישה אלא גם לגבר. טבעות אירוסין מסמלות את כוונתו של הגבר להינשא לבת הזוג שלו, זהו מעין סימן המוסכם בחברה שאישה שעונדת טבעת אירוסין אינה פנויה, אז למה רק האישה עונדת את הטבעת? למה שלא גם הגבר יענוד טבעת? וזו בדיוק מאותה סיבה שגבר עונד טבעת נישואין, הרי לפי ההלכה אין חוק שאומר שהגבר צריך לענוד טבעת נישואין, אבל זהו מנהג חברתי קיים בכל העולם כמעט.

את השינויים ניתן לראות גם בעיצובים של טבעות אירוסין, טבעת האירוסין המוכרת לכולנו היא בעיצוב סוליטר, כלומר טבעת נקיה עם יהלום אחד בודד, אבל היום יש טבעת עם יהלום ושיבוצים של יהלומים קטנים, חיתוכים שונים ליהלומים, שימוש באבני חן יקרות אחרות מלבד יהלומים, וטבעות בעלות מראה עתיק. לא רק השימוש באבנים אחרות, והשיבוצים השונים אבל היום טבעות אירוסין מותאמות לכל אישה לפי עיצוב שתיבחר, המבחר הוא גדול, ולכן ניתן למצוא טבעות שונות במראה, וכל אחת יכולה לבחור לה את הטבעת הייחודית שלה. גם גברים וגם נשים קונים יחד טבעות תואמות וכך מצהירים על כוונתם להינשא.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה