שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> זוגיות ונישואין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
זוגיות ונישואין
 

טיפים לקניית טבעות אירוסין


רועי קטה
 
 

החלטנו להציע  נישואין לבת הזוג, וכעת עלינו לרכוש את הטבעת איתה נציע . כיום קיים מגוון רחב מאוד של טבעות אירוסין , גם מבחינת סגנונות ועיצובים , וגם מבחינת מחירים . למרות זאת ,נוצר מצב פרדוכסלי ; מצד אחד קיים מגגון רחב של מחירים וסגנונות, אך מצד שני דווקא ההיצע הגדול הוא שגורם לבלבול הלקוח . כמו כן יש לזכור כי יש מספר רחב של איכויות  ומשקלים של יהלומים ואבני חן , מה שמקשה על הלקוח מאוד להשוות מחירים .  יחד עם זאת ישנם מספר  טיפים ,שיוכלו לעזור לנו לקנות את הטבעת בצורה נכונה , ואפילו לגרום לבעלי החנויות להציע לנו הצעות משתלמות יותר .

טיפ ראשון: דרוש תעודה  מקורית ליהלום 

כידוע, טבעת אירוסין היא למעשה טבעת יהלום , ולכל יהלום יש איכות שונה . ככלל , היהלום הוא הרכיב היקר ביותר בטבעת , ולרוב מחירו הוא  80% ממחיר הטבעת ואף יותר. לכן , כאשר קונים טבעת אירוסין, יש לדרוש תעודה מקורית ממעבדה גמולוגית , שאינה קשורה לבית העסק ממנו קונים . תעודה שכזו , תבטיח את איכות היהלום ,כך שאין לנו צורך להסתמך על דברי המוכר בחנות לגבי איכות היהלום. יתרה מזאת , במעבדה גמולוגית נבדקים מידי יום עשרות יהלומים , והם נחשבים למומחים גדולים בתחום דירוג יהלומים. לצערינו הרב, רוב החנויות כיום מוכרות טבעות אירוסין עם תעודה שהנפיקה אותם החנות שלהם , כך שהיא לא אובייקטיבית . זאת כיוון שהחנות תעדיף לדרג גבוה את היהלום שהיא מוכרת על מנת לדרוש עבורו מחיר גבוה יותר, וכך להרוויח יותר. נדגיש כי גם אם מדובר במותג ידוע ומפורסם, אין להסתמך על תעודה של חנות או רשת ,בדיוק מהסיבות הנ"ל .

טיפ שני : אל תתפתו להצעות זולות ומפוקפקות

ליהלומים כידוע, יש מחיר עולמי , ולמעשה ניתן לקבוע את מחירו של יהלום על פי איכותו . לאחר קביעת האיכות, משתמשים בטבלת מחירים עולמית המקובלת ברחבי כל העולם , וכך קובעים את מחיר היהלום. לכן, כאשר מציעים לנו יהלום בחצי מחיר, הדבר ישר מעלה את השאלה הבאה: מדוע לו לאותו אדם למכור לי יהלום בחצי מחיר, כאשר הוא יכול למכור אותו בקלות רבה במחירו המלא?? אלא אם כן, ערך היהלום שהוא מעוניין למכור לנו הוא כפי שהוא. והוא מסתיר מאיתנו את ערך היהלום האמיתי. כך שיש לזכור שלרוב מקבלים יהלום לפי ערכו האמיתי.

 

טיפ שלישי: קנו מחבר בורסה

הקנייה המומלצת ביותר עבור טבעות אירוסין היא מחבר בורסה. זאת כיוון שהמקור הראשון עבור יהלומים הוא חבר בורסה,וכל החנויות קונים את היהלומים שלהם מחברי הבורסה. כך שאם נקנה מחבר בורסה, נחסוך את פערי התיווך של חנויות תכישיטים שאינם חברות בבורסה. יש לשים לב ,כי לא כל חנות באזור הבורסה, באמת קשורה לבורסה, לכן יש לדרוש הצגת תג חבר בורסה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה