שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> זוגיות ונישואין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
זוגיות ונישואין
 

ייעוץ זוגי דתי – בואו להכיר


טלי גל
 
 

ניתן לומר בוודאות כי זוגות אוהבים קיימים בכל העולם, בכל דת, ובכל גיל. אהבה אינה יודעת גבולות. אך לעיתים האהבה שוככת עם השנים, או שהיא עדיין קיימת אך מופנית כלפי בני זוג אחרים, אהבה קיימת אך בני הזוג אינם מסוגלים לתקשר בצורה הגיונית.

חיכוכים חוזרים ונשנים בין בני זוג יכולים להעיב בקלות על מערכת יחסים. על הילדים, נכדים וכל התא המשפחתי במידה ויש.

לדעת להשתמש נכון בשפה, שפת גוף, כוונה יכולה לחולל פלאים ובאותה מוריד לחולל זוועה. בני זוג אשר אינם מקדישים זמן לתקשורת ביניהם, ואין הכוונה למינימאלית ביותר, אלא תקשורת זוגית הכרחית על מנת לא לגרום לפירוק החבילה הזוגית מוקדם ובלי צורך.

כמו בעולם החילוני כך גם העולם הדתי.

לא תמיד דברים צריכים להחזיק מעמד לעד. אך שלום בית הינו דבר ראשון שיש לשים לב אליו.

 

 

ייעוץ זוגי –

 

המכנה המשוף בין ייעוץ זוגי חילוני לבין ייעוץ זוגי דתי הוא כמעט בכל. דרכי ההתמודדות היא רק באמונה ובלבוש האנשים. הרעיון המנחה ייעוץ זוגי הוא מתן האפשרות להעניק למערכת היחסים השברירית בין בני זוג, להתאחות ולהעניק סביבה תומכת, אוהבת, מחבקת ומוקירה יותר.

כך גם בסביבת ייעוץ זוגי דתי. העצמת בני הזוג, והגעה יחד למקום בו שני השותפים למערכת הזוגית חשים כי מוקירים אותם, אהובים, מוערכים ועוד. הבדלים תרבותיים בין פלגי דת שונים ישנם. לכן טיפול זוגי דתי יכול להיות שונה בין פלגים שונים, המקדישים דגשים שונים לאיכויות בין בני הזוג. לכן חשוב להתאים את הטיפול הזוגי ל"אני מאמין" של שני בני הזוג.

 

 

ייעוץ שווה אלף מילים –

 

הרעיון של להשאיר דברים בתוך הבית, ולנסות להחיות מערכת יחסים הנמצאת במשבר, לא ממש תצליח אם בני הזוג לא יפנו לצד ג' כלשהו, המומחה בתחום. רוב הפעמים בהם זוגות נפרדים וחוזרים ללא ייעוץ או טיפול זוגי סופם להיכשל.

טיפול זוגי מקנה לבני הזוג את הכלים הטובים ביותר לתיקון התקשורת ביניהם, הסתכלות על התנהגותם מבחוץ, ולהבין אלו נקודות יש לחזק, ומאלו נקודות יש להוציא ממערכת היחסים על מנת לשפרה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה