שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> זוגיות ונישואין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
זוגיות ונישואין
 

יעוץ זוגי


אליחי רובין

:)

 
 

האם יעוץ זוגי מועיל?

מערכת היחסים הזוגית הינה אחת המערכות החשובות ביותר במהלך חיינו. מטבע חיינו, כולנו שואפים לבנות מערכת זוגית טובה ומפרה, לחלוק את החיים ואת החוויות עם שותף אמיתי, חבר טוב, איתו נוכל להתפתח, להקים משפחה ולמצות את עצמנו. אך לא פעם, ולא פעמיים, מערכת היחסים שלנו עלולה לחוות מהמורות בדרך, קשיים ובעיות כתוצאה משינוי בחיים, שינויים חיצוניים או פנימיים, ולכן, יעוץ זוגי, עשוי להיות הפתרון עבור אלו אשר אינם מצליחים בכוחות עצמם להתגבר על אותן משוכות.

היתרונות של יעוץ זוגי
בחיים המודרניים שלנו, פגישה אצל יועץ, פסיכולוג או קאוצ'ר הינו דבר שכמעט כל אחד ואחת מאיתנו התנסה בו בשלב כזה או אחר של החיים, אך משום מה, פנייה אל יעוץ זוגי, הינו עניין קשה יותר, אולי מתוך בושה או חוסר רצון להכיר כי מערכת היחסים הזוגית שבנינו לעצמנו אינה צולחת. אבל אם נבחן לרגע את הדברים, הרי שבכל תחום בחיים שלנו בהם חווינו בעיות, פנינו אל עזרה מקצועית, אז מדוע לא לפנות אל יעוץ מקצועי כאשר מדובר באולי אחד מן הדברים החשובים ביותר בחיים שלנו?

החיים הזוגיים הינם עדינים מאוד, בעיקר משום שמדובר בחבירה של שני אנשים לכדי מערכת אחת, מערכת אחת הבנוייה משתי דעות, שתי תפיסות עולם ורצונות רבים. אל כל אלו, מתלווה שיגרת החיים, העבודה, נושאים כלכליים, ילדים ומשק הבית. לכן, יעוץ זוגי יכול להיות מועיל מאוד לכל מערכת זוגית, גם לזו בעלת הבסיס החזק והאיתן וגם לזו השברירה יותר.

מתי לפנות אל יעוץ זוגי?
יעוץ זוגי מתאים לכל אחד מאיתנו החווה זוגיות ומעוניין להשביח אותה, להפרות אותה, לחזק אותה ולמצוא את הנתיב הנכון והבריא. בדרך כלל, פנייה אל יעוץ זוגי נעשית דווקא בעיתות של משברים או קונפליקטים מהותיים. כאשר בני זוג חשים כי הם הגיעו לכדי מבוי סתום, כי הם אינם מסוגלים להמשיך ולחיות באופן הזה, כי הם מוצאים את עצמם מתווכחים על כל דבר או לא מסכימים על שום דבר, כי ישנה בעיה של חוסר אמון, בעיות בתחום האינטימי, כי המצב הנתון בחייהם השתנה, התווסף תינוק חדש למשפחה, נעשה שינוי מקצועי, שינוי במצב הכלכלי או שינוי מהותי בתצורת החיים. כל הבעיות הללו יכולות להיפתר באמצעות יעוץ זוגי מקצועי, גם אם לא מדובר במשבר מהותי, אלא רק בצורך בכוחות מחודשים אשר יניעו את מערכת היחסים אל מקום בריא יותר ומפרה יותר.
 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 3 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה