שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> זוגיות ונישואין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
זוגיות ונישואין
 

כיצד לבחור טבעת אירוסין


רועי קטה
 
 

בחירת טבעת אירוסין הינה משימה לא קלה , ולעיתים אף מבלבלת. הסיבה לכך היא כמובן - ריבוי האפשרויות והאופציות.  בעוד שבעבר  הטבעת הייתה בעלת מראה קלאסי ופשוטה יחסית , כיום יש מגוון אינסופי של עיצובים בטבעות אירוסין. בנוסף לכך, בעבר טבעות אירוסין היו נחלת מעטים בלבד, ואילו כיום הדבר הפך פופולרי, וישנם טבעות במגוון תקציבים שונים.

בחירת סגנון טבעת על פי טעם בת הזוג

לשם כך , יש לעשות סדר בדברים; ראשית עלינו להבין מהו הכיוון הכללי של הטבעת אותה אנו נרצה לרכוש. לשם כך עלינו להתבונן בתכשיטים של בת הזוג ומכך נוכל לדעת די הרבה אודות הטעם שלה בטבעות. לדוגמא, נוכל לדעת אם היא אוהבת יותר  תכשיטים בזהב צהוב או תכשיטים בזהב לבן ,או תכשיטים מעוצבים או קלאסים ופשוטים יחסית.  באם בת הזוג אינה עונדת תכשיטים בכלל , רוב הסיכויים שהיא תעדיף טבעת קלאסית ועדינה . יחד עם זאת רצוי גם לשאול אותה  בצורה עקיפה, או לעבור איתה ליד חנות ולראות במה היא מתבוננת. אופציה נוספת היא להתייעץ עם חברתה או אחותה בעת קניית הטבעת. לרוב ,זה עובד לא רע בכלל.

הגדרת תקציב

לאחר שהוחלט על סגנון הטבעת ,רצוי להחליט על תקציב . גובה תקציב של טבעות אירוסין משתנה מאדם אחד למשנהו , ובארץ עומד על ממוצע של  חצי משכורת ממוצעת (3500 ש"ח בערך) כאשר בארה"ב הוא עומד על ממוצע של כ -3 משכורות .

כאשר התקציב הוא נמוך יחסית ,(מתחת ל 3000 ש"ח) , כמעט ואין הרבה אפשרויות בבחירת יהלום הטבעת , כך שקונים ממש לפי התקציב. יחד עם זאת עדיין אפשר לבקש יהלום גדול יותר ופחות איכותי ,או להפך, יהלום קטן יותר אך בעל איכות גבוהה. לרוב האופציה הזו קיימת , ויש לבקש זאת מהמקום בו אנו קונים.

תעודה ליהלום-חשוב ביותר

כמו כן, חשוב מאוד לרכוש הטבעת עם תעודה ליהלום ממעבדה גמולוגית, ולא תעודה של בעל החנות . כך נוכל להבטיח עצמנו ולדעת מהי איכות היהלום. יהלומים איכותיים בכל הגדלים נמכרים לרוב עם תעודות. תעודה מבעל החנות נחשבת לפחות אמינה וקשה לסמוך עליה. הסיבה לכך שרצוי שהתעודה תהיה תעודה של היהלום ולא תעודה כללית לטבעת ,נעוצה ביכולת המעבדה לבדוק את איכות היהלום כאשר הוא כבר משובץ בתוך תכשיט; במצב שכזה, אין דרך לדעת את משקל היהלום ,אלא בשיערוך בלבד. כמו כן צבע היהלום קשה מאוד לזיהוי בתוך הטבעת, ובנוסף קשה לקבוע את זהות היהלום-כלומר, אם הוא יהלום טבעי, יהלום מטופל כימית (נקרא גם לעיתים"משודרג") או יהלום סינטתי. המרכיב היקר ביותר בטבעת הוא היהלום, לכן רצוי מאוד לרכוש את הטבעת עם תעודה ליהלום.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה