שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2500
מאמרים: 7541
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> זוגיות ונישואין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
זוגיות ונישואין
 

כיצד לקנות פנינים איכותיות


רועי קטה
 
 

כיום , קיים היצע גדול בפנינים;החל מרשת האינטרנט בה מוצעות למכירה פנינים במחירים זולים , וכלה בחנויות יוקרה , בהן מוצעות למכירה פנינים איכותיות ויוקרתיות, אך גם שם , לעיתים אין הנחתום מעיד על העיסה. כלומר, רק מכיוון שקונים בחנות יוקרתית וידועה, אין עדיין ערובה לכך שהפנינים הן אכן איכותיות. על מנת לאבחן את איכות הפנינים, יש לבצע מבחני איכות, אותם נסביר בשלבים .

שלב א : צבע ופני השטח 

פנינים, מגיעות בשלל צבעים , ולא רק בצבע לבן . למעשה, הצבע הלבן הוא הצבע הפחות מצוי בפנינים , ונחשב לצבע נדיר יחסית. הצבעים מקבלים ערך גבוה כאשר הם בולטים ; לדוגמא, שרשרת פנינים ורודות או סגולות, ,אשר בהן הצבע בולט במיוחד ,יקבלו ערך רב יותר מפנינים בעלי גוון בהיר יותר.  מבחינת המחיר, הצבע הלבן נחשב ליקר ביותר, במיוחד שהוא נוטה לכיוון הכסוף .  בנוסף ,קיימים בפנינים צבעים נדירים ויקרים אחרים , שמחירן לעיתים יעלה על אלו הלבנות ,כגון , פנינים שחורות  שמקורן בטהיטי או פנינים זהובות מהים הדרומי .

פני השטח חשובים מאוד בפנינים והם קובעים את ערכה כמעט באופן מוחלט . לפנינים בטבע ישנם פגמים מסויימים , כגון : חורים חריצים, נקודות לבנות או שחורות ,ועוד. ככל שפגמים אלו נמצאים יותר בפנינים כך ערכן יורד. למעשה, פנינים בעלי חריצים עמוקים או כאלו שיש בהן חורים בצבע שחור, נחשבים לפנינים שאינם ראויים לתכשוט. לכן , מחירן לעיתים זול במיוחד .

שלב ב : צורה וברק 

הצורה היקרה ביותר  עבור פנינים היא הצורה העגולה ; ככל שהפנינה עגולה וכדורית יותר, כך היא נדירה יותר ,ויקרה יותר. פנינים בעלי צורה כמעט עגולה , יהיו זולות יותר בהשוואה לפנינים עגולות כמעט לגמרי. פנינים בצורות אחרות ,כגון צורות אובליות או צורות של טיפה, נחשבות ליוקרתיות,במיוחד אלו בהן יש סימטריה ברורה . למרות זאת לרוב, פנינים באיכות דומה  אך עגולות יהיו יקרות יותר . ברק הפנינה נחשב לנושא מרכזי  באפיון הפנינה כיוון שזוהי למעשה הסיבה המרכזית מדוע אנשים קונים פנינים . פנינים בעלי ברק גבוה נחשבות ליקרות במיוחד , וזאת , כאשר ניתן לראות שברק הפנינה מגיע מתוך עומק הפנינה, ולא בצורה שטחית . ברק שכזה , מהפנט ביופיו , נחשב לקסם היחודי של הפנינה .  ככל שברק הפנינה מושלם יותר , כך וצורתה עגולה ביותר, כך היא מתאימה יותר עבור תכשיטי יוקרה בפנינים , כגון עגילי פנינה ,טבעות פנינה , ותליונים מיוחדים .

שלב ג : גודל 

ככל שפנינים קטנות יותר כך ערכן יורד , וככל שהן גדולות יותר כך ערכן עולה. נדגיש , שיחס זה אינו ליניארי , כיוון שההבדל בין פנינים בגודל של 11 מ"מ לבין פנינים בגודל של 13 מ"מ הוא  עצום במחיר, ואינו דומה לפער בין 7 מ"מ לפער בין 9 מ"מ .


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה