שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2480
מאמרים: 7532
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> זוגיות ונישואין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
זוגיות ונישואין
 

להתמודד עם אכזבה מהזוגיות


דינה ימניק

 דינה ימניק  –מגשרת ומאמנת בכירה מנוסה ומקצועית זוגית ואישית, בעלת ניסיון רב בליווי זוגות במצבי חיים שונים, מנחת קבוצות אימון לזוגות במשבר וסדנאות העצמה, .  

 נייד – 052-2664385 www.gishurit10.co.il  

 

 
 

מצאתם את עצמכם במשבר ואינכם מסוגלים לנהל תקשורת, ריחוק רגשי וההבדלים ביניכם שבעבר לא התייחסתם אליהם עולים וצפים מחדש בכל ריב והמצב הופך לבלתי נסבל. המחלוקות גורמות לכם להסתגר בתוך עצמכם אתם כבר לא מרגישים את השותפות ביניכם. כשהבעיות צצות, זה גורם לנו לחשוב שאולי התחתנו עם האדם הלא־מתאים.‏אחת ההבנות שלומדים בפגישות הראשונות בייעוץ ובאימון הזוגי הוא להגיע להבנה שכל אחד מבני הזוג ייקח אחריות על המשבר וככל שנטפח ונשמר את הזוגיות כך נגיע ליציבות ארוכה טווח.

מה אפשר לעשות כדי לשפר ולמנוע בעיות בזוגיות.?

יחס וחיוביות אחד לשנייה –נסו לשפר את היחס ביניכם, תנו מחמאות חיבוקים ונשיקות. התמקדו בדברים הטובים, הפסיקו להתלונן ולהאשים.

הקשבה זוגית –צרו קשר עין ותנו תשומת לב אחד לשניה כדי שתרגישו מיוחדים ואהובים.

גבולות בזמן ריב –החליטו במשותף כשרכים לא עוזבים באמצע, לא הולכים לישון כעוסים ולא פוגעים פגיעות מעליבות. חשוב לזכור שמולנו לא עומד אויב. חשוב לאפשר לדבר על הרגשה שלכם מה מפריע לכם ולמה אתם מצפים שיהיה.

בילוי משותף –למרות שהמטלות הזוגיות עמוסות, החליטו על זמן קבוע לבילוי זוגי לפחות פעם בשבוע בלי שותפים ותשוחחו. זמן זוגי חשוב לטיפוח הזוגיות ולאיכות הקשר ביניכם.

התמקדו במעלות ולא בחסרונות בבני הזוג-נסו להיזכר מדוע בחרתם להתחתן מה המעלותוהתכונות הטובות שיש לבני הזוג. זה יעזור לכם לגשר על הפערים ביניכם.

שבו לשיחה שבועית –עלו את רגשותיכם, אין צורך להיות ברוגז. אין מקום לענשה בשתיקה. מצאו זמן רגוע ומתאים לשניכם ועלו את הבעיה המטרידה אתכם.

התנצלות-בדרך כלל אנחנו לא מתכוונים לפגוע אבל אם נוצר מצב לפגיעה שוחחו והבהירו שלא הייתה כוונה בדברכם התנצלו ובקשו סליחה.הרצון להיות צודקים לא יעזור לפתור את הבעיות הזוגיות שלכם, חשוב לזכור שאף אחד לא מושלם.

הכניסו הומור לזוגיות – השתדלו לחייך ולצחוק כמה שיותר. הצחוק עוזר לאווירה נעימה ובהתמודדות עם קשיים ובעיות זוגיות.

אל תמהרו להגיע למסקנה שעשיתם טעות כשהתחתנתם. מספיק שאחד מבני הזוג משפר את התנהגותו, האווירה ביחסים מתחילה להשתנות, ההבנה והליכה אחד לקראת השני משפרת את מערכת היחסים. חשוב לפתור את חילוקי הדעות שעלו ביניכם. התמקדו במה אני מוכן לעשות למען הזוגיות, כדי ששניכם תהיו מרוצים מהתוצאות. אם לא הצלחתם לבד פנו לייעוץ זוגי שיעזור לגשר ולעזור לכם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה