שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> זוגיות ונישואין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
זוגיות ונישואין
 

מה ששלי שלך? הכל על הסכם ממון לפני חתונה


מגזין חתן
 
 

זוגות רבים באים מנקודות פתיחה כלכליות שונות כלומר מרקע כלכלי שונה, לפעמים לחתן יש ממון רב ולפעמים לכלה. פערים בעניינים של כסף מאז ומעולם יצרו אי- נעימויות ומתחים במיוחד בין בני משפחה ובני-זוג. דווקא כעת, ברגעים היפים שביניכם צריך לחשוב צעד קדימה כדי ליישב דברים בצורה הוגנת אם חס וחלילה יקרה משהו לא טוב לקשר שלכם.

להפגת החששות ולהסדרת העניינים בצורה הטובה ביותר קיים חוזה שנקרא "הסכם ממון". זהו הסכם הנעשה לפני הנישואין ומסדיר את היחסים הרכושיים של בני הזוג בדרך השונה מזו הקבועה בחוק ולפיו יש לנהוג במידה והוא נכנס לתוקף.

הסכם הממון קובע שיתוף או הפרדה של רכוש לגבי סוגי הנכסים המפורטים בו ושאר נושאים רלוונטיים למצב של פרידה או גירושין.

ההסכם צופה פני עתיד ולמעשה לא אמורה להיות לו משמעות אלא במצב של פקיעת הנישואין.

הסכם כזה ניתן לאשר לפני הנישואין אצל נוטריון או רשם נישואין וכמו כן ניתן לאשרו בבית המשפט לענייני משפחה. לאחר החתונה חובה לאשר הסכם ממון בבית המשפט ולא ניתן לאשרו אצל נוטריון.

החוק אומר שהסכמי ממון חייבים להיעשות בכתב וחייבים לקבל אישור של בית משפט או של בית דין רבני. אבל, אם ההסכם נעשה על ידי בני זוג לפני הנישואין - ניתן לאשר אותו גם אצל נוטריון ללא צורך לפנות לערכאות שיפוטיות.

הסכם ממון שלא קיבל את האישור הדרוש לו על ידי הגוף הנכון הוא חסר כל תוקף משפטי או ערך כלשהו.

רצוי מאוד לעשות את הסכם הממון אצל עו"ד בקיא ומנוסה בדיני משפחה. היות ומדובר במסמך בעל חשיבות מרחיקת לכת שעשוי להשפיע על גורל הצדדים השפעה מכרעת שנים רבות לאחר עריכתו.

כאשר חותמים על הסכם ממון הוגן יש לראות מכך שבן הזוג לא מתחתן מסיבות כלכליות. חתימה על הסכם ממון שאינו מעניק יתרונות גדולים לצד זה או אחר, במקרה של פער כלכלי גדול בין בני הזוג, תפיג את החשש כי בן הזוג התחתן בגלל שלצד השני יש הרבה יותר רכוש ממנו.

הסכם ממון דואג גם לאינטרסים של כל צד, אם נניח היה קיים עסק משפחתי משותף, בהסכם צפויה להיות חלוקת זכויות באופן כזה שאף צד לא ייצא בידיים ריקות.

ההסכם עוסק גם בילדים משותפים לבני הזוג, הסדרי ראייה במקרה של גירושין ותשלום מזונות.

זוגות רבים שמתחתנים מעדיפים לבחור בהסכם ממון ואין זה אומר דבר על טיב הקשר הצפוי וזה גם לא פתח לעין הרע. תמיד צריך לדאוג ליום המחר גם אם הוא כעת נראה רחוק ולא הכי חשוב.

כעת, כאשר חיים חדשים בפתח,  תפקידכם לדאוג לכך שהסכם הממון שעשיתם לא יהיה בר- ביצוע עבורכם ובטח שלא בר- שימוש.

 

מאחלים לכם רק הצלחה!

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה