שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> זוגיות ונישואין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
זוגיות ונישואין
 

מטפחות מעוצבות


אליחי רובין

:)

 
 

המגזר הדתי, בעיקר זה המסורתי, מגלה מודעות הולכת וגוברת עבור פרטי הלבוש השונים שאופייניים לו. כך שעם עד לפני מספר שנים היה נהוג לחבוש מטפחות בצבעים אחידים וגזרות אחידות, כיום המצב השתנה כמעט ללא הכר.

כיום יש קווים שלמים של אופנת מטפחות. יותר ויותר נשים מן המגזר הדתי מגלות עניין במטפחות מעוצבות. יש קווים ייעודיים שלמים של ביגוד עבור המגזר הדתי שפריט הדגל שלהן אלו אותן מטפחות מעוצבות.

כמו כן שמקובל במגזר יש הרבה נשים שמכינות מטפחות מעוצבות בעצמן. בדומה למסורת של סריגת כיפות לגברים, החלו הנשים להכין מטפחות מעוצבות לבנותיהן שנכנסות לברית הנישואין וכמובן עבור עצמן.

מעוניינים בכיפות סרוגות בעבודת יד? פנו לכיפלה - kipale.co.il

מטפחות מעוצבות באופן ידני

על מנת לעצב מטפחות אין צורך בידה רב. המיומנות הנדרשת על מנת בצע את מלאכת העיצוב הנה בסיסית למדי. ברוב המקרים רוכשים מטפחות רגילות ועל גביהן מבצעים שינויים והתאמות.

החל מעיטורים וסמלים ועד לשינוי של הגזרה. כמובן שהכול בהתאם למגבלות ההלכה. המטפחות המעוצבות החלו גם לעשות את דרכן אל עבר המגזר החילוני. אמנם שם כבר שנים מכירם את הבנדנות כפריט המקביל אבל ישנו הבדל קטן.

הבנדנות משמשות לא רק לכיוסי השיער אלא גם כצמידים, עוטפי צוואר וחגורות למכנסיים. מטפחות מעוצבות מיועדות ומותאמות לחבישה על הראש בלבד. יותר ויותר נשים חיוניות מאמצות את המטפחות המעוצבות כפריט לבוש.

אלא שבניגוד לחברות שלהן מהמגזר הדתי, הן אינן מכסות את השיער על בסיס קבועה אלא רק מעת לעת, בהתאם לשאר פרטי הלבוש של אותו יום.

המטפחות והפאות

מחלוקת גדולה נסבה בעולם הדתי בכלל והחרדי בפרט לגבי מה נכון על פי התורה. מטפחות או פאות נוכריות. בעוד שהפאות הן נחלת חלק מהמגזר, מטפחות מהוות פריט שכולם מסכימים עליו. כלומר המחלוקת היא על הפאות בלבד.

מכאן שהשוק של המטפחות המעוצבות נהנה מיתרון עצום ברמה השיווקית וכלכלית.  מטפחות מעוצבות מוסיפות הרבה חן יופי למי עושת בהן שימוש ולכן מקומן במלתחה של כל אישה דתייה מובטח מראש.  

עבור הנשים במגזר הדתי יש מגבלות רבות על שמירת לבוש צנועה ומוקפד. מטפחות מעוצבות מהוות חלק קטן אבל רב משמעות שבאמצעותו הן יכולות להתבטא מבחינה אופנתית. המטפחת המעוצבת זאת הכנסה של האופנה למגזר הדתי בדלת האחורית.

במידה מסוימת ניתן לקבוע כי הקהילות שאימצו את השימוש במטפחות המעוצבות למעשה מתאימות את עצמן לרוח הזמן והמקום ולכן קרובות  יותר לבית הלל מאשר לבית שמאי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה