שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> זוגיות ונישואין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
זוגיות ונישואין
 

משפחה במשבר- יעוץ זוגי או טיפול משפחתי?


שגיב SEO
 
 

משפחות רבות חווות משברים במהלך השנים. שינויים לא צפויים כגון פיטורים ממקום העבודה, גירושין, מוות פתאומי של מישהו מבני המשפחה- כל אלה עשויים לגרום למשברים ברמות שונות. כיצד תתמודדו עם משברים במשפחה בצורה הטובה ביותר?

ייעוץ זוגי

משברים במשפחה נובעים פעמים רבות מזוגיות בעייתית של ההורים. מריבות תכופות בין ההורים, חוסר אסרטיביות עם הילדים, חוסר תקשורת בין ההורים ועוד- כל אלה עלולים להתגלות כבעייתיים ביותר במקרים של משברים במשפחה. בשעת משבר, ילדים זקוקים להוריהם כמו גם לתחושת בטחון ויציבות, על מנת להתמודד בהצלחה עם המשבר.

אחת האפשרויות הטובות ביותר העומדות בפניכם, להתמודדות טובה עם משברים במשפחה היא טיפול זוגי. מטרת הייעוץ הזוגי היא לנתח מהן הבעיות בין בני הזוג וממה הן נובעות, ולתת כלים להתמודד עם אותן בעיות בהווה וכמובן גם בעתיד. זוגות שבוחרים לפנות ליעוץ זוגי לומדים כיצד להמנע ממריבות ומויכוחים, כיצד לנהל תקשורת פתוחה ומפרה ועוד. כך ניתן להפוך את הזוגיות ליציבה יותר ובריאה יותר, לטובת כל בני המשפחה. היעוץ נעשה על ידי יועץ זוגי מוסמך ומקצועי, לעיתים מדובר בפסיכולוג, אך במקרים אחרים המטפל יכול להיות אדם שהוכשר לכך בקורס מטפלים.

טיפול משפחתי

בעוד שייעוץ זוגי מתמקד בהורים, טיפול משפחתי מתמקד בכל אחד מבני המשפחה- ההורים והילדים, כפרט וכמכלול. בניגוד ליעוץ זוגי שנערך על ידי מטפל זוגי מוסמך, טיפול משפחתי יעשה על ידי פסיכולוג או עובד סוציאלי בעל הכשרה לטיפול משפחתי. טיפול משפחתי הוא תהליך שעשוי להועיל במצבים רבים, והוא יכול להיות טיפול המשכי לטיפול זוגי.

טיפול משפחתי יעיל ביותר במקרים בהם ישנה בעייה בסמכות ההורית- קושי בהצבת גבולות לילדים, תלות יתר בהורים, מאבקי כוח, מריבות בין אחים, במקרים של גירושין והקמת משפחה חדשה מצד אחד ההורים, יחסים של הורים וילדים בגיל מאוחר וכדומה. ייחודו של הטיפול המשפחתי הוא בכך שהוא רואה את כל אחד מבני המשפחה כחלק ממכלול ובאופן טבעי רואה את הפתרון לבעיות השונות במשפחה בטיפול כולל של כל פרטי המשפחה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה