שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> זוגיות ונישואין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
זוגיות ונישואין
 

שטח משותף שבו שוכנת האהבה


מיכאל
 
 

השאלה שעולה תמיד ביחסים בין בני הזוג היא, כיצד אפשר לשמר את האהבה בחלוף השנים? העיקרון ליצירת יחסים טובים בין בני הזוג אומר: "על ידי חיבור ואהבה כל אחד נכלל מהשני, מתעשר ושואב ממנו כוחות. התנאי לכך הוא שהאדם מקטין את עצמו ביחס לזולת ולא מעמיד את עצמו כגבוה ממנו".

בין בני הזוג נוצר קשר כמו בין שתי טבעות משולבות אחת בשנייה. האגו של כל אחד הוא עיגול שבתוכו האדם חי. "האני" שומר על הגבולות ורוצה לקבל לתוכו מילוי מבן הזוג.

 מתי זאת נקרא אהבה?

כשאחד מבני הזוג מתמלא בזכות זה שמיטיב לבן הזוג.

מתי זאת נקרא שנאה?

כשהוא מתמלא על ידי זה שרק לוקח מבן הזוג ולא נותן לו שום דבר בתמורה.  המטרה היחידה היא מילוי עצמי.

אז איך הופכים שנאה לאהבה?

הרב לייטמן מדבר על עיקרון של "ביטול עצמי", כלומר:  אני מפנה מקום באגו שלי למילוי רצונות בן/בת הזוג.

בסופו של דבר נוצר שטח משותף של בני הזוג  שבו קיימת הסכמה מלאה להדדיות ולחיבור ביניהם. על ידי הוויתור הדדי, כל אחד קיבל את הרצונות והמחשבות של השני. התהליך נעשה בהדרגה  (לא בבת אחת) ומתקדם עם הזמן.

השטח המשותף הזה נקרא תחום החיבור בין בני הזוג. האיחוד, שבו מרגישים רצון משותף, משיכה והבנה משותפת. בשטח הזה קיימת הסכמה, ברית ואהבה. עדיין, זאת לא אהבה מוחלטת ושלמה, אלא אהבה חלקית, שבה בני הזוג שומרים עליה ודואגים לקיומה.

מתי מרגיש בן הזוג שהוא מתעשר ורוכש כוחות נוספים?

מיכאל לייטמן: בזכות הקשר שלו עם הזולת. אפילו בשטח משותף הקטן ביותר, נכללים הרצונות של כל אחד עם רצונותיו של השני. באותו שטח  קיים איחוד, כלומר, אהבה  והסכמה לשיתוף פעולה הדדי. בשטח זה הם כבר לא אויבים. בהמשך, יתעוררו שאלות בחיי היומיום שידרשו שיתוף פעולה כדי להסיר את המחסומים. . אחרי שמגיעים להסכמה חלקית, מתוך אהבה ותמיכה, נוצרת מערכת קשר חדשה שבה בן הזוג הופך להיות שותף/חבר. במערכת קשר זו בן הזוג מוותר על הרצונות ועל המחשבות שלו ומוכן לקבל את הרצונות, המחשבות והציפיות של בת הזוג, זאת אומרת כל אחד מבטל את עצמו כלפי השני.

בנוסף,  הטבע קושר את בני הזוג, על ידי ילדים ורכוש משותף. הוא מחייב אותם לדאוג אחד לשני ולילדיהם שכלפיהם הם מרגישים אהבה אינסטינקטיבית טבעית.

לצערנו, כיום, הגענו להתפתחות אגואיסטית כזאת, שהרבה זוגות מוכנים לוותר על מערכת הקשר ביניהם  לעזוב את הבית, לחלק את הרכוש , לפרק את המסגרת המשפחתית ולהותיר את הילדים בטראומה. לכן, חייבים בני הזוג לבנות מערכת קשר רוחנית , תוך שמירה על כבוד, הערכה והתחשבות אחד בשני , אחרת, ללא ספק יתגרשו.

לסיכום:

 "שלום בית" מביא לנו המון תועלת. שומר על האיזון, הרוגע, הבריאות, מביא שלווה ומאריך לנו את שנות החיים.

רוצים לדעת עוד? הכנסו לאתר קבלה לעם

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה