שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2476
מאמרים: 7518
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> זוגיות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
זוגיות כללי
 

האם הזוגיות בקשיים אם עורכים קורס הכנה ללידה


מורן אופיר
 
 
המושג שלהיות ברגע מסתם מישהי להורה הוא ממש גורם לחששות, מרבית הבחורות חרדות מרגע האמת שסוף סוף יהפכו להורים. הדאגות והאחריות לולד הרך, עצם ההבנה שמעת הלידה ועד שתערכו לכבודו יומהולדת 20 שנים הוא יהיה צמוד אלינו רוב הזמן, לרוב מסוגלת להפחיד כל אם ואב.

מה שכן את מרביתן של הנערות והנשים מסבכות ממש מיני חרדות ומחשבות, מחשבות על המצפה לה בלידה, הצירים, המחשבה שתהיה לידת עכוז ומעבר לזה - המון מחשבות על ההחלמה העתידית. כהורה שחותה על בשרה את השלב הזה 4 פעמים, הצעתי המרכזית שאני יכולה לתת היא רק להרהר איך מתמודדים בהצלחה עם כל שלב ושלב, והנושא הראשוני הוא כמובן הולדת הרך.

לזנוח את החששות

הליך הלידה הוא לדעת הרוב עניין סובייקטיבי, ישנן אלו שעוברות את זה ממש בקלות, אבל יש שנאנקות מכאבים יום, יש שתספרנה 'שזה כלום'' ושזו בוודאות אירוע מכונן, אבל יש כאלה שעצם הזיכרונות מהיום גורמים להן פחד עמוק, על פי כן ה'הארה' היותר עניינית לאלו שעומדות ללדת שאני יכולה לתת היא לדבר עם כמה נותני שירות שיכולים ממש לעזור לאישה לקראת הלידה.

לידה טבעית

ישנם המון טיפים לשירותים ודברים שיכולים לעזור. יש שיעורי הרגעות והכנה ללידה שניתן לקחת ואף תוכלו להיעזר בשירותי דולה. תומכת לידה היא לדעתי האישית גורם וסמכות בעלי הנסיון שהתפקיד שלהם הוא ללוות את ההורים במהלך ההריון ויותר מכך, בשלב הלידה.

הדולה מסייעת במספר גדול של דרכים מרכזיות: בעלת המקצוע נותנת ומשרה שלווה, עוזרת להתמודד במאבק בכאבים ויותר מכך היא מלמדת ומדריכה בשלבי ההנקה בסמוך ללידה.

מהותי לדעת, שיש דולות שמשמשות גם כמומחיות בהנקה, אך זה לא מחייב. לפיכך כדאי מאוד עוד מראש לתור אחר גורם מקצועי אחד לכלל הצרכים האלו.

בהתאם למה שקראתן, גם שלב ההנקה בשביל חלקנו עלול לא להצליח, התינוק לא מסתדר, החלב מועט ובנוסף את כאבי ההנקה. מלוות הנקה תתרום רבות לאותה האישה לחנוך וללמד אותה כיצד מבצעים הנקה כבר בהתחלה, ויותר מכך איך אמהות מניקות בלי סבל.

ההתאושששות היא בחלק גדול מהמקרים לא דבר פשוט, קל וחומר אם האמא יולדת בצורה לא טבעית, באופן דומה לכל הליך החלמה מניתוח שנת לילה טובה חשובה מאוד. סמכו עלי שגם בנושא כזה ישנה אפשרות לעזור להורים, בהתייעצות עם יועצות בתחום. אתן בטח מסכימות שברור לכולם שהתינוק ינוח המון גם האישה תוכל לישון כל הלילה, מה שיתרום לתהליך ההחלמה.

בבעיות שינה יש המון דרכים וטכניקות שהורים יכולים לשקול, אולם תמיד אני רוצה לציין שבדומה לבנושאים נוספים גם הדבר הזה הנו לא מדע מדויק, חלק מהם דרך ספציפית תעזור להם לנוח כמו שצריך ומצויים גם פעוטות שלא, מסיבה זו כדאי לכולן לשוחח עם יועצת מקצועית שבקיאה ביותר משיטה אחת.

לסיום ארשום את עיקרי הדברים הנחוצים שכדאי לחשוב עליהם טרם הבחירה בשירותים שונים בתחום:

קשר אישי - מהותי שתחושו ותרגישו חיבור וקשר חזקים ליועצת שבחרתם.

נושא הזמינות -כדאי לכן שתחליטו על יועצת /מלווה שתמצא זמן תמיד.

ידע מקצועי - מה שלא יהיה אל תסמכו על שיחה אחת, בלי להתבייש תבקשו בנימוס תעודת ההסמכה.

דבר אחרון, במקרה שאתן צריכות אינפורמציה אחרת בתחום גלשו וקראו ב-קורס הכנה ללידה ומזל טוב!

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה