שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> זוגיות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
זוגיות כללי
 

הקדימו תרופה למכה וגשו לייעוץ זוגי


Bhs group
 
 

"גם ליונים דוקר ויש עניינים" כתב המשורר, העיתונאי והפזמונאי יהונתן גפן.  אי-הבנות, כעסים, טינות ומשקעים עכורים שונים מתגלעים ומצטברים בחייהם של זוגות רבים. לא אחת, בהדר מודעות  לנזק המצטבר שעלול להיגרם כתוצאה מהתעלמות מהם ומאי יישוב הסכסוכים עלול הקשר הזוגי לעלות על שרטון, מה שעלול להוביל לגירושין.

ייעוץ זוגי שניתן במסגרת טיפולית מקצועית, ממוקדת, עשוי לגשר בין בני הזוג. הייעוץ מאפשר להידרש לסיבות שהביאו למשבר ביחסים מעצם קיומה של המסגרת הטיפולית לאפשר כינון בסיס חדש וחזק לזוגיות.

ייעוץ זוגי עשוי לסייע גם לזוגות שהחליטו על גירושין לרבות כאלה המצויים בעיצומם, לנהל את התהליך באופן בוגר, מושכל ובעיקר- אנושי, כדי לצמצם את הפגיעה בהם ואם יש ילדים- בילדיהם.

לטובת כל המעורבים

ייעוץ זוגי עשוי לבני הזוג להתוודע אל שורש הדברים שגרמו לרצון של מי מהם או בהסכמה משותפת לפרק את הקשר. גישור זוגי עשוי למנוע גירושין, ולו רק בשל כך שתוך כדי הייעוץ בני הזוג מבינים כי יש להם מכנה משותף רחב על אף הקשיים בזוגיות.

 מסגרת הטיפול יוצרת לגיטימציה להצפת מטענים רגשיים. כאשר כל אחד מבני הזוג חש חופשי להעלות את מה שמעיק עליו ומציק לו קל יותר לחדד ולהבהיר את הדברים. הייעוץ עשוי לחסוך פנייה לערכאות משפטיות ולגרום להוצאה כספית גדולה, לבזבוז זמן ולעגמת נפש.

גם אם מנוי וגמור עם שני בני הזוג כי נכון להם להפריד כוחות ולהתגרש- יש חשיבות לקיום התהליך באופן מסודר והוגן. בכך יתאפשר לכל אחד מהם להתפנות לבניית זוגיות חדשה ולשניהם לקיים קשר רציף טוב למען ילדיהם.

אפשר גם אחרת

ככל שבני זוג מבינים כי לטובתם ולתועלתם רצוי לקיים ייעוץ זוגי, כך גובר הסיכוי שהייעוץ יאפשר להם לבחור באופן הגיוני ומושכל את הפתרון המיטבי בנסיבות הקיימות. זוגות רבים נוכחים לדעת במהלך הייעוץ כי לא כל צל הר הוא אכן הר.

הייעוץ מאפשר להם לראות את עצמם ואת התנהלותם כזוג וכפרטים באור שונה. הייעוץ מעמת את הזוג באופן תרבותי ואנושי. אין סיבה שכל סכסוך יחריף, יתעצם ויתחדד לקרב סכינים. הבנה בחשיבות הייעוץ ובהיותו מסגרת שבה ניתן ליישר הדורים, ליישב סכסוכים באמצעות גישור מאפשרת לזוגות להמשיך בחייהם- אם על ידי "שיפוץ" הזוגיות ואם בהחלטה משותפת על פירוקה.

זוגות רבים מבינים במהלך ייעוץ זוגי כי שימור הזוגיות, טיפוחה והעשרתה, כרוכים בעבודת תחזוקה מתמדת, בהשקעה ובעיקר ברצון טוב ובנכונות לתרום לחיזוק הקשר ולהעצמתו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה