שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2500
מאמרים: 7549
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> זוגיות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
זוגיות כללי
 

ייעוץ וטיפול


אלי תכלת

אלי 

 
 

 

אחת הגישות הפוגעניות והעצובות ביותר היא שלא מנסים לתקן משהו שהתקלקל.

אנשים רבים, ובעיקר כאלה שדוגלים בגישה הפסימית, נותנים להיכנס לעצב ולדיכאון עמוק ברגע שמשהו לא עובד קשורה, וכך הורסים לעצמם יותר ויותר.

במקרים רבים שבהם משהו "התקלקל", נצטרך להתאמץ לפעמים עד מאוד בשביל שנחזיר את המצב לקדמותו. חוסר תיקון יכול לגרום להרס רב ולמצב נתון שנתחרט שהגענו אליו.

כשמדובר ביחסים בין שני בני זוג שהתחילו להתדרדר, התיקון של המצב הוא חשוב ביותר ויכול להיות אפילו קריטי. תיקון של מערכת יחסים משמעותו לאו דווקא הליכה ופנייה לייעוץ זוגי, לפעמים אפשר לסדר את העניינים לבד.. אבל במקרים שבהם אתם לא מצליחים ומתחילים להתייאש- עדיף שתפנו לאדם מקצועי.

 

אז מה זה בעצם טיפול זוגי? מדובר בטיפול שעובד באופן יסודי ועובר על כל שלב ושלב במערכת היחסים שלכם. הטיפול עצמו דורש מכם עבודה רבה והשקעה מצידכם. תצטרכו לנהוג במחויבות כלפי הטיפול וכלפי המטפל עצמו ולא להזניח אותו. מה זאת אומרת? הגעה לכל פגישה, עמידה בזמנים, מאמצים אמיתיים להשתנות ולתקן.

לעיתים, זוגות שהזניחו טיפול וכבר הגיעו למצב קשה שאפילו השהייה אחד עם השנייה הפכה לבלתי נסבלת הם אלו שהכי קשים להם להגיע לטיפול. למרות שהם נמצאים במצב קשה ביותר שבו הם יודעים שהם חייבים וזקוקים לעזרה מקצועית, הם לא יכולים להוביל את עצמם לשם. הם מרגישים שטיפול הדורש מהם שיתוף פעולה אחד עם השני גדול עליהם ויהיה להם קשה להתמודד איתו. במקרים כאלה הרבה פעמים מדובר באגו ולא מעבר לכך. אין מה לעשות, לפעמים צריך להניח את האגו בצד ולטפל במצב לכאן או לכאן. בין אם מדובר בגירושין ובין אם מדובר בלהישאר ביחד.. צריך לנקוט בפעולות מסוימות. השארה של המצב ככה כמו שהוא יכולה רק לפגוע בכם יותר ולהזיק לכם בכל המובנים:

תרגישו עצבניים במהלך היום- תריבו עם חברים, עם השותפים בעבודה ואפילו תגיעו לפיטורים

בריאות- ידוע שעצבים אינם מועילים לבריאות ואפילו מזיקים, למה לא להימנע מהגעה למצבים כאלה?

 

למעשה, מעבר להשלכות עליכם כבני זוג, חשוב שלא תשכחו את שאר הסביבה הקרובה אליכם. כשמדובר במשפחה מדובר ברגשות של אנשים נוספים חוץ מכם. הגעה לטיפול משפחתי תוכל לפתור סכסוכים רבים במשפחה ורק לעזור לכם.

אסור לדחות טיפול בבעיה, אחרת היא רק תחמיר. אל תתביישו ופנו לקבלת עזרה מקצועית.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה