שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> זוגיות -> חתונה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
חתונה
 

המדריך לשמלות הכלה


אבי ביטון
 
 

 

הוא הציע נישואין, גם שלף טבעת, את מתרגשת וכולך נפעמת ואז זה מגיע: בחירת שמלת כלה. כן, מדובר בלא פחות מאחת ההחלטות היותר חשובות ומשמעותיות עבור הבחורה, שזה עתה מחליפה את מעמדה מרווקה ומתמסדת בברית הנישואין.

 

אין ספק, שמלת כלה מהווה את הפריט החשוב ביותר בטקס החתונה, כשעיני כל האורחים נשואות אליה ובוחנות כל אביזר הנלווה לשמלה ומעטר אותה. בעבר, נהוג היה לייחס שמלת כלה מעמד עליון ומשפחתי, כשהיא הייתה מועברת בין דורות של בני המשפחה, וכך גם הייתה מקבלת את הייחוס לאותה משפחה. כיום, שמלת כלה נמצאת במוקד ההתעניינות של ערב החתונה, וככזו עסוקים סביב עיצובה מספר רב של בעלי מקצוע המבקשים להתאים באופן המרבי ביותר את השמלה והאביזרים הנלווים לה לגוף האישה.

 

הפסיכולוגיה סביב שמלת כלה    

 

בחירת שמלת כלה אמנם מהווה את אחת ההחלטות המרגשות ביותר עבור הכלה ובני משפחתה, אך לעתים החלטה זו גוררת אחריה מצבי רוח לא נעימים, המייצרים רגע לפני החתונה תחושות של עצבנות ואנרגיות שליליות. שלל הדעות המתגבשות סביב שמלה כלה עשוי לבלבל את הכלה, ולגרום לה ולסובבים אותה תחושה של לחץ ומתח ההולכים וגוברים לקראת החתונה. כמו בכל מעמד של החלטה, לא אצל כולן מדובר בתחושה זהה, ויש כלות המעדיפות לבחור בעצמן את שמלה כלה, ללא קבלת דעות מצד בני משפחה וחברים.

 

רגע הבחירה של שמלת כלה

 

לפעמים נדמה כי בחירת שמלת כלה היא לא פחות משמעותית מבחירת החתן, אבל אם נשים לרגע את הציניות בצד וניקח לעצמנו יום מדידות עם הכלה נראה כי מדובר בלא פחות מהחלטה הרת גורל. במרבית המקרים, סבב המדידות של שמלת הכלה מתחיל מספר חודשים לפני החתונה, כשהכלה בוחרת לעצמה את זו שתלווה אותה לחנויות השמלות, תסייע לה בבחירת השמלה וגם תייעץ לה איך בוחרים שמלה שתהיה גם נוחה, גם סבירה מבחינת מחיר ובעיקר "תתיישב" עליה באופן המושלם ביותר.

 

שאלת המחיר

 

סבב מדידות שמלה הכלה מעייף ומסורבל, ובמרבית המקרים שאלת המחיר עומדת אף היא בבסיס ההחלטה הגורלית: מהו התקציב שמלת הכלה? כמו בכל דבר, גם בתחום זה פערי המחירים גדולים ביותר ומשמלה של כמה אלפי שקלים בודדים, תוכלו להגיע לכזו שעלות השכרתה תעמוד על כמה עשרות אלפי שקלים. אולם גם בנושא זה ישנן מספר אפשרויות העומדות בפני הכלה, כשמלבד האפשרות להשכיר שמלה, היא יכולה לרכוש את השמלה מיד שנייה או לחשוב על שמלה אשר תשרת את הכלה גם לאחר היום המרגש כשמלת ערב.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה